لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۲

آخرین روز نام‌نویسی نامزدهای انتخابات شوراها، از مهرعلیزاده تا الله کرم


آخرین روز ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات شوراهای شهر و روستا با حضور چهره‌های مختلفی از میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در فرمانداری تهران همراه بود.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، ثبت نام از این داوطلبان روز یکشنبه ششم فروردین در حالی به پایان رسید که افرادی چون محسن مهرعلیزاده، معاون رئیس جمهوری ایران در دولت محمد خاتمی و علی صوفی، وزیر تعاون دولت آقای خاتمی در میان ثبت نام کنندگان شورای شهر تهران بودند.

دیگر ثبت نام کنندگان اصلاح طلب برای انتخابات شورای شهر در تهران، فاطمه راکعی، نماینده پیشین مجلس و ولی الله شجاع پوریان، عضو کنونی شورای شهر و از منتقدان شهردار تهران بودند.

در میان اصولگرایان نیز چهره‌های مختلفی در روز پایانی ثبت نام‌ها برای حضور در انتخابات به فرمانداری تهران رفتند؛ از جمله لطف الله فروزنده، معاون پارلمانی دولت محمود احمدی نژاد و حسن بیادی، نایب رئیس پیشین شورای شهر تهران.

در این بین، حضور برخی از چهره‌های خبرساز نظیر یاشار سلطانی، مدیر سایت معماری نیوز و حسین الله کرم، رئیس شورای نیروهای حزب الله نیز مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. وبسایت معماری نیوز به مدیریت آقای سلطانی شهریور ماه اسناد مربوط به واگذاری املاک شهرداری تهران تهران را منتشر کرد و به سایت افشاگر تخلفات شهرداری تهران لقب گرفت. این اقدام موجب اعتراض شهرداری و بازداشت آقای سلطانی توسط دستگاه قضایی شد. بازداشت مدیر معماری نیوز اعتراضات گسترده ای را در پی داشت.

ثبت نام یاشار سلطانی برای نامزدی در انتخابات شورای شهر تهران در حالی صورت می گیرد که افشای مطالب مربوط به تخلفات شهرداری تهران، اعضای شورای شهر را به دو دسته در تایید یا رد اقدامات شهرداری تبدیل کرد.

در روزهای گذشته نیز چهره‌های شاخص سیاسی از جمله محسن هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، اعضای سابق شورای شهر تهران نظیر خسرو دانشجو، حبیب کاشانی و ابراهیم اصغرزاده، برخی نمایندگان پیشین مجلس و فرزندان و وابستگان شخصیت‌های سیاسی برای حضور در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کردند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG