لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۴

مانی حقیقی: از "سردرگمی" در "اژدها وارد می‌شود" هدف داشتم


مانی حقیقی کارگردان سینمای ایران - آرشیو
مانی حقیقی کارگردان سینمای ایران - آرشیو

مانی حقیقی کارگردان فیلم "اژدها وارد می‌شود" می‌گوید این فیلم تلفیقی از سبک های مختلفی از جنایی تا اسرارآمیز است، اما مطمئن است که مخاطبان آن را یک فیلم سرگرم کننده و تأمل برانگیز می‌بینند.

این فیلم بر اساس یک اتفاق واقعی ساخته شده و تماشگران که انتظار یک روایت مستند و تاریخی از آن را داشتند، در نهایت در مورد این که کدام بخش واقعی و کدام بخش ساخته ذهن کارگردان است، دچار سردرگمی می‌شوند.

آقای حقیقی که با این فیلم در بخش اصلی شصت و ششمین جشنواره برلین حاضر شد، در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز، ضمن تایید این موضوع گفت هدف هم همین بود که سردرگمی را ایجاد کنم و ببینم به کجا می‌رسد.

او می‌گوید "همانطور که جلو می‌رفتم، فهمیدم که شاید تنها یک ژانر خاص برای این ترفند کافی نیست و با این حساب، نتیجه همان چیزهای کسالت آوری قدیمی از آب در می‌آید."

این کارگردان سینمای ایران در ادامه گفت، "برای همین با خودم فکر کردم اگر چند ژانر مختلف را با هم تلفیق کنم، چه خواهد شد ... و در نهایت به این ایده رسیدم که تا جایی که امکان دارد، ژانرهای مختلف را با هم تلفیق کنم."

مانی حقیقی پیشتر در نشست مطبوعاتی درباره فیلم خود، با تاکید بر این که فیلم‌های او همه اسرارآمیز و معما‌گونه هستند، تاکید کرده بود که این را نباید با فیلم‌های استعاری و نمادین اشتباه گرفت.

شصت و ششمین دوره برلیناله از ۲۲ بهمن آغاز شد و تا روز یکشنبه دوم اسفند ماه در پایتخت آلمان ادامه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG