لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۹

فیلم «اژد‌ها وارد می‌شود» از ایران به بخش مسابقه جشنواره فیلم برلین راه یافت


فیلم "اژد‌ها وارد می‌شود" ساخته "مانی حقیقی"
فیلم "اژد‌ها وارد می‌شود" ساخته "مانی حقیقی"

وبسایت جشنواره فیلم برلین از راه یافتن فیلم "اژد‌ها وارد می‌شود" ساخته مانی حقیقی به بخش رقابتی این جشنواره برای کسب خرس طلایی شصت و ششمین دوره برلیناله خبر داد.

جشنواره جهانی فیلم برلین پس از جشنواره‌های فیلم کن و ونیز معتبرین جشنواره فیلم در جهان شناخته می‌شود.

فیلم "اژد‌ها وارد می‌شود" را مانی حقیقی کارگردانی کرده است.

همزمان با این خبر گزارش‌های تایید نشده حاکی است که وزارت ارشاد اسلامی خواهان سانسور بخش‌هایی از این فیلم شده است اما حقیقی به خبرگزاری ایسنا گفت شایعه‌ای که درباره این فیلم پراکنده شد، کاملا نادرست است "چون تا این لحظه من هیچ واکنشی از بخش ممیزی وزارت ارشاد دریافت نکرده‌ام، البته معنی آن نیست که دریافت هم نخواهم کرد، اما هیئت بازبینی فعلا هیچ نظری نداده و قطعا واکنش بعدی من، به این نظر‌ها بستگی خواهد داشت."

گفته می شود وزارت ارشاد اسلامی خواستار حذف بخش‌هایی از فیلم است که مسعود بهنود روزنامه نگار ایرانی مقیم اروپا در آن حضور دارد.

مانی حقیقی سینماگر ایرانی افزون بر بازیگری، ساخت چندین فیلم از جمله کنعان، آبادان، کارگران مشغول کارند و پذیرایی ساده را کارگردانی کرده است.

بر اساس برخی گزارشها، فیلم‌های دیگری از ایران در بخش‌های جنبی برلیناله امسال راه یافته‌اند اما سایت رسمی برلیناله تاکنون نامی از آنان نبرده است.

شصت و ششمین دوره برلیناله از ۲۲ بهمن تا ۲ اسفند در برلین پایتخت آلمان برگزار خواهد شد و مریل استریپ بازیگر سر‌شناس سینمای هالیوود ریاست این دوره از هیئت دوران برلیناله را برعهده دارد.

XS
SM
MD
LG