لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۹

آیا دولت ترامپ مانع بازگشت یکصد ایرانی مسیحی از اتریش به ایران می‌شود


در سالهای اخیر برخی مسیحیان، از جمله نوکیشان مسیحی از سوی مسئولان قضایی و امنیتی تحت پیگرد در ایران قرار گرفته اند.
در سالهای اخیر برخی مسیحیان، از جمله نوکیشان مسیحی از سوی مسئولان قضایی و امنیتی تحت پیگرد در ایران قرار گرفته اند.

فعالین حقوق بشر و مقام های دولت آمریکا می گویند دولت ترامپ در حال مذاکره برای یافتن راه حلی است که اتریش را از بازگرداندن یکصد ایرانی پناهجو به کشورشان باز دارد.

وبسایت نشریه واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت: وزارت خارجه آمریکا همچنان از صدور ویزا برای این ایرانیان امتناع می کند. این پناهجویان به دعوت دولت وقت آمریکا سال گذشته به وین آمدند. اما اکنون دیگر پولی برایشان نمانده است و در سرپناه های عمومی زندگی را در انتظار می گذرانند.

سرگردانی این ایرانیان مسیحی پناهجو ممکن است دولت اتریش را مجبور به بازگرداندن آن ها به ایران کند.

فعالین حقوق بشر می گویند ایرانیان مسیحی در صورت بازگردانده شدن به ایران که در میانه سرکوب تظاهرات سراسری دی ماه قرار دارد مورد آزار و بدرفتاری قرار خواهند گرفت.

پناهجویان ایرانی های مسیحی در ژانویه ۲۰۱۷ بر مبنای قانونی که ۲۷ سال پیش توسط کنگره ایالات متحده تصویب شد به وین آمدند تا به آمریکا منتقل شوند. وزارت خارجه آمریکا در پایان دولت اوباما ورود پناهجویان ایرانی مسیحی را متوقف کرده بود. حال دولت دونالد ترامپ می کوشد این مشکل را حل و فصل کند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG