لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۷

حکم پنج سال زندان ابراهیم فیروزی،نوکیش مسیحی تایید شد


حکم پنج سال زندان ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی توسط دادگاه تجدیدنظر تایید شده است.

وبسایت کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران روز سه‌شنبه هشتم فروردین گزارش داد دادگاه تجدیدنظر آقای فیروزی ۲۵ دی ماه گذشته تشکیل شده و حکم پنج سال زندان تعزیری ابراهیم فیروزی را تایید کرده است.

آقای فیروزی فروردین ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «تشکیل گروه به قصد بر هم زدن امنیت کشور» به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این شهروند مسیحی سال ۹۲ نیز از سوی دادگاه انقلاب شهرستان رباط کریم به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی»، «راه اندازی و هدایت تشکل انحرافی بشارتی مسیحیت»، و راه اندازی سایت مسیحی، به یکسال حبس و دو سال تبعید به شهرستان سرباز واقع در استان سیستان و بلوچستان از استانهای محروم کشور محکوم شده بود.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر، به نقل از نزدیکان آقای فیروزی نوشت بازجویی‌های او در زندان اوین با «توهین و تفتیش عقاید» برای گرفتن اعتراف اجباری همراه بوده است. بازجویان همچنین به مسائلی پرداخته‌اند که آقای فیروزی قبلا برای آن بازجویی و محاکمه شده بود.

وبسایت محبت نیوز نیز که اخبار نوکیشان مسیحیان را پوشش می دهد گزارش دادابراهیم فیروزی در چهار سال گذشته یک روز هم به مرخصی نرفته است و در این شرایط باید تا سال ۱۳۹۸ در زندان بماند.

نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر همواره جمهوری اسلامی را به بدرفتاری با اقلیت‌های مذهبی و قومی متهم کرده‌اند. ایران در چندین مورد نوکیشان مسیحی و شهروندان بهایی را بازداشت و به زندان‌ محکوم کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG