لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۸

افزایش مرگ‌ومیر ناشی از حوادث جاده‌ای در ایران؛ ۵۲۰ کشته تا ۸ فروردین


تصادف جاده‌ای در ایران - آرشیو
تصادف جاده‌ای در ایران - آرشیو

احمد شیرانی، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا، میزان مرگ و میر در تصادفات از ۲۵ اسفند تا هشتم فروردین را ۵۲۰ نفر اعلام کرد.

همچنین رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر می‌گوید در هفت روز نخست سال، ۱۰۱۰ حادثه ترافیکی در ایران ثبت شده که نسبت به زمان مشابه در سال پیشین، «۴۰ درصد» افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران در روز دوشنبه ۸ فروردین، مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، همچنین مجموع عملیات امداد و نجات در کشور از روز چهارشنبه ۲۵ اسفند تا یک‌شنبه ۷ فروردین‌ را «۱۸۹۳ مورد» اعلام کرد که با رشد ۷۰ درصدی نسبت به زمان مشابه در سال ۹۹ مواجه بوده است.

به گفته این مقام هلال احمر، بیشترین مأموریت امداد و نجات به ترتیب در استان‌های «خوزستان با ۱۷۲ مورد، اصفهان با ۱۵۴ مورد، و مازندران با ۱۵۲ مورد» صورت گرفته است.

ایران یکی از بالاترین آمار تصادفات رانندگی را دارد و بسیاری از کارشناسان کیفیت پایین خودروهای تولید داخل را از عوامل اصلی این تصادفات می‌دانند.

کمال هادیانفر، رییس پلیس راهور، بهمن‌ماه سال گذشته در پی وقوع تصادف زنجیره‌ای در جاده بهبهان- رامهرمز، خودروهای داخلی را «ارابه مرگ» نامیده بود.

XS
SM
MD
LG