لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۴

شرکت بمباردیر کانادا تاسیس خط هوایی در قشم را تکذیب کرد


کانادا مایل است که شرکت بمباردیر با ایرباس اروپا و بوئینگ آمریکا در بازار ایران رقابت کند.
کانادا مایل است که شرکت بمباردیر با ایرباس اروپا و بوئینگ آمریکا در بازار ایران رقابت کند.

گزارش ها حاکی است که خبرهای اخیر مبنی بر مشارکت شرکت کانادایی بمباردیر در راه اندازی یک خط هوایی در ایران نادقیق است.

این شرکت سازنده هواپیما و قطار روز یکشنبه ضمن اعلام این خبر، تایید کرد که نمایندگان این شرکت برای مذاکره درباره فروش هواپیما به ایران سفر کردند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک سخنگوی بمباردیر گفت، پیر بودوئین مدیر اجرایی این شرکت هفته گذشته در راس هیاتی به تهران سفر کرد، اما هیچ توافقی میان دو طرف حاصل نشد.

برخی رسانه ها روز شنبه گزارش داده بودند که شرکت بمباردیر با مقامات منطقه آزاد قشم، در آب های جنوب ایران، تفاهم نامه ایجاد یک شرکت هواپیمایی امضا کرده است.

خبرگزاری بلومبرگ نیز از سفر یک هیات کانادایی به جزیره قشم برای راه اندازی خط هوایی در منطقه آزاد قشم خبر داده است.

بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس گفته بود که مقامات منطقه آزاد قشم امیدوارند تا دو ماه دیگر بتوانند به قرارداد نهایی با بمباردیر برای تاسیس خطوط هوایی در قشم برسند.

سخنگوی بمباردیر به رویترز گفته است که این شرکت قصد تاسیس خط هوایی در ایران ندارد. او در عین حال گفت نمی تواند بگوید که آیا این شرکت برای فروش هواپیما به خطوط هوایی جدید در ایران مذاکره نکرده است.

کانادا در ماه فوریه گفت در حال رفع برخی تحریم های ایران است تا شرکت بمباردیر بتواند در بازار ایران با شرکت های بوئینگ و ایرباس، دو غول هواپیماسازی آمریکا و اروپا، رقابت کند.

هیاتی از بوئینگ آمریکا در ماه فرودین برای مذاکره درباره فروش هواپیما به ایران سفر کرده بود. ایرباس نیز در دی ماه برای فروش هواپیماها با ایران به توافق رسید.

XS
SM
MD
LG