لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۲

بازتاب تظاهرات خوزستان در رسانه‌های منطقه به دنبال ریزش برج «متروپل  » آبادان


آوار برج دوقلوی متروپل در آبادان
آوار برج دوقلوی متروپل در آبادان

اعتراضات مردمی در جنوب ایران علیه سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی پس از فرو ریختن ساختمان متروپل در آبادان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه داشته است.

سرکوب تظاهرات مردم در جنوب ایران در کنار اعتراضات عمومی علیه فسادی که منجر به فرو ریختن ساختمان متروپل شده در صدر رسانه‌های منطقه قرار گرفته است.

روزنامه شرق الاوسط چاپ لندن با مطلبی تحت عنوان «پلیس ایران با گلوله و گاز اشک آور تظاهرات اعتراضی به ریزش ساختمان را متفرق کرد»، به تیر اندازی ماموران امنیتی به سوی معترضان و همچنین پیوستن دیگر شهر‌های کشور به تظاهرات مردم آبادان پرداخته است.

الحره عراق نوشته با بدتر شدن وضعیت زندگی مردم و کم رنگ شدن امیدها به توافق هسته‌ای، این اعتراض‌ها رهبران حکومت ایران را به چالش می‌کشند درحالیکه پلیس ایران معترضان به فاجعه ریزش ساختمان را سرکوب کرد.

روزنامه عین الوطن مستقر در عربستان سعودی نیز نوشته مرم ایران پس از فرو ریختن ساختمان متروپل با شعار «خامنه‌ای حیا کن» علیه سوء مدیریت حکومت ایران تظاهرات کردند.

سایت خبری بین‌المللی العربیه در گزارشی تحت عنوان «خشم آبادان فروکش نکرده، قطع اینترنت و تهدید قوه قضاییه» به گسترش اعتراضات به دیگر شهرها و سرکوب معترضان پرداخته است.

ایندپندنت عربی هم نوشته، با افزایش قربانیان فرو ریختن ساختمان متروپل در آبادان، مردم خواهان پاسخگویی مقامات ایران هستند.

العربی الجدید چاپ لندن نیز افزایش قربانیان ریزش ساختمان متروپل، سرکوب تظاهرات اعتراضی، دستگیری چند تن از مسئولان محلی و واکنش مقامات حکومت ایران را پوشش داده است.

رسانه بین‌المللی میدیل ایست آنلاین در مطبی تحت عنوان «مرگ بر خامنه‌ای و آخوندها در اعتراض به فساد در ایران»، به فساد مقامات محلی در استان خوزستان که منجر به فرو ریختن ساختمان مترو پل در آبادان و دستگیری تعدادی از این مسئولان و همچنین سرکوب اعتراضات مردم پرداخته است.

دیلی صباح ترکیه به نقل از خبرگزاری فارس نوشته، تظاهرات در ایران پس از فرو ریختن ساختمان و استفاده پلیس از گاز اشک آور. مردم علیه مقامات «بی کفایت» شعار سر دادند.

المانیتور مستقر در واشنگتن هم نوشته، پلیس ایران برای متفرق کردن معترضان به فرو ریختن ساختمان متروپل از گاز اشک آور و تیر هوایی استفاده کرده است.

سکای نیوز نوشته، ایران به دلیل اعتراضات به ساختمان فروریخته، اینترنت را در چند شهر استان خوزستان قطع کرد.

العین الاخباریه مصر به شلیک گاز اشک آور به سوی معترضان پرداخته و نوشته، «معترضان با سر دادن شعارهایی علیه رژیم ایران و علی خامنه‌ای» ، خواهان کناره‌گیری حکومت ایران به دلیل سوء مدیریت و فساد شدند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG