لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۷

امام جمعه موقت تهران: نمایشگاه کتاب برگزار نشود "بهتر است"


نمایشگاه کتاب تهران - آرشیو
نمایشگاه کتاب تهران - آرشیو

امام جمعه موقت تهران روز جمعه در سخنانی خواستار کنترل محتوای کتاب‌های عرضه شده در نمایشگاه کتاب تهران شد و گفت، در غیر این صورت نمایشگاه کتاب برگزار نشود، "بهتر است".

محمدعلی موحدی کرمانی، یکی از چهره‌های برجسته اصولگرا، در خطبه‌های نماز جمعه تهران به در پیش بودن نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اشاره کرد و گفت، " از کشورهای مختلف کتاب به نمایش گذاشته می‌شود و برخی می‌خواهند فرهنگشان را این گونه تزریق کنند."

خطیب جمعه تهران در ادامه گفت "اگر خدای نکرده در بین این کتاب‌ها یک کتاب گمراه‌کننده باشد و یک جوان آن را بخرد و به خانه ببرد و به واسطه آن، خواهر، برادرش یا پدر و مادرش را نیز گمراه کند، شما مسئولان گرفتار عذاب الهی خواهید بود."

این عضو ارشد مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که برگزاری نمایشگاه کتاب "شوخی" نیست، خواستار "نظارت" بر محتوای کتاب‌های نمایشگاه شد و گفت، "ما که نمی‌خواهیم با این نمایشگاه پز بدهیم. اصلا نمایشگاه کتاب این چنینی را نمی‌خواهیم."

نماینده سابق رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران، به دوران مسئولیت خود در آن نهاد نظامی اشاره کرد و گفت، یک سال عده‌ای را مامور کرده تا کتاب‌ها را کنترل کنند و چون در گزارش ارائه شده مشخص شد "کتاب‌های ضد اسلام، ضد خدا، ضد پیامبر و ضد نظام" وجود دارد، از برگزاری نمایشگاه جلوگیری شد.

او با بیان این که "هنوز دیر نشده" از مسئولان خواست تا "اجازه ورود کتاب‌های انحرافی و گمراه کننده را به نمایشگاه کتاب ندهند".

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پانزدهم تا بیست و پنجم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. امسال برای اولین بار این نمایشگاه به مجموعه "شهر آفتاب" در جنوب تهران منتقل شده است.

XS
SM
MD
LG