لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۷

تشدید «اقدامات احتیاطی» جمهوری اسلامی در برابر حمله احتمالی اسرائیل؛ کشتی مظنون به جاسوسی «بهشاد» آب‌های منطقه را ترک کرد


کشتی مظنون به جاسوسی «بهشاد»
کشتی مظنون به جاسوسی «بهشاد»

شبکه‌های خبری بین‌المللی گزارش داده‌اند همزمان با گمانه‌زنی‌ها درباره حمله تلافی‌جویانه اسرائیل به جمهوری اسلامی، بنظر می‌رسد که کشتی ایرانی مظنون به جاسوسی پس از حدود سه سال استقرار در آب‌های منطقه در حال بازگشت به ایران است.

شبکه خبری «ان بی سی» آمریکا روز پنجشنبه ۳۰ فروردین به نقل از تحلیلگران، بازگشت شناور «ام وی بهشاد» به ایران را در راستای اقدامات احتیاطی جمهوری اسلامی در مقابل حملات انتقامجویانه اسرائیل ارزیابی کرد.

بنا بر این گزارش، کشتی «بهشاد» مظنون به گردآوری و ارائه اطلاعات به حوثی‌های یمن برای کمک به حملات دریایی آنها در دریای سرخ است.

بر پایه اطلاعات«مِرین ترافیک»، وبسایت معتبر ردیابی دریایی، کشتی «بهشاد» که از ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در آب‌های منطقه مستقر بوده روز پنجشنبه ۳۰ فروردین وارد بندرعباس می‌شود.

پیشتر شبکه «ان بی سی» گزارش داده بود که این شناور ایرانی به مدتی طولانی، از ابتدا تا انتهای سال ۲۰۲۳ میلادی، تقریبا در نقطه‌ای ثابت در دریای سرخ میان کشورهای یمن و اریتره شناور بوده است.

روزنامه «وال استریت ژورنال»‌ هم بتازگی در گزارشی، تخلیه نیروهای جمهوری اسلامی از سوریه را در راستای تدابیر احتیاطی جمهوری اسلامی برای مقابله با حمله تلافی‌جویانه اسرائیل ارزیابی کرد.

حمله جمهوری اسلامی به اسرائیل در روز ۲۵ فروردین که با شلیک بیش از ۳۰۰ پهپاد مهاجم و موشک بالیستیک و کروز صورت گرفت با مشارکت آمریکا، اسرائیل و کشورهای عرب منطقه خنثی شد.

اسرائیل وعده داده که حمله موشکی-پهپادی جمهوری اسلامی به خاکش را تلافی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG