لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۷

صدور فرمان برخورد قهری با مراکز سقط جنین در ایران


ممنوعیت سقط جنین در ایران
ممنوعیت سقط جنین در ایران

در حالی که مسئله فرزند‌آوری و افزایش جمعیت به دغدغه اصلی رهبران جمهوری اسلامی تبدیل شده خبرها از افزایش برخوردهای قهری با هرگونه پیشگیری از بارداری و سقط جنین حکایت دارد.

استاندار تهران، روز گذشته با انتقاد از دسترسی آسان و فوری مردم به مراکز سقط جنین برخورد انتظامی با این مراکز را خواستار شد.

محسن منصوری در جلسه استانی «خانواده و جمعیت» با بیان‌ اینکه در حال حاضر با یک جستجوی کوچک در اینترنت در کسری از دقیقه می‌توان به مراکز سقط جنین دسترسی پیدا کرد گفت:‌ «سالانه حدود ۳۷۰ هزار جنین به صورت غیرقانونی در ایران سقط می‌شود که این رقم زیادی است و باید این عمل متوقف شود.»

وی افزود :هدف گذاری اصلی ما باید این باشد که به لحاظ اعتقادی به نقطه‌ای برسیم که کثرت جمعیت و فرزندآوری یک فضل برای خانواده ها محسوب شود.»

استاندار تهران تصریح کرد:«موضوع اصلی در بحث فرزندآوری این است که ما خیلی روی خدا حساب نمی‌کنیم و به وعده‌های الهی در این زمینه اعتماد نمی‌کنیم. خدا می‌گوید رزق و معیشت بچه با من است کما اینکه در موارد دیگر نیز خدا وعده داده و این وعده را محقق می‌کند.»

این در حالی است که آخرین گزارش‌های رسمی از بازار شیرخشک از افزایش بیش از ۳۰ درصدی قیمت این محصول حکایت دارد، قیمت پوشک نیز در یکسال بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته‌ است.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی چندی پیش اعلام‌کرد: «افرادی که به صورت غیرقانونی در حوزه‌های مرتبط با سقط جنین فعالیت کنند را شناسایی و بازجویی می‌کند.»

محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه با تاکید بر پیگیری اجرای قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» به مسئولان و معاونان قوه دستور داد تا با تمام توان و جدیت مضاعف، نحوه اجرای قوانین مربوط به جمعیت را پیگیری و دنبال کنند.

قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» آبان ماه سال گذشته ابلاغ شد.

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی آذر ماه سال ۹۲، در دیدار اعضای شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی، گفته‌بود: «یکی از خطراتی که وقتی انسان درست به عمق آن فکر می‌کند، تن او می‌لرزد، این مسئله‌ جمعیت است».

در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی بخشنامه‌ای به همه داروخانه‌ها اعلام‌کرد، فروش وسایل پیشگیری از بارداری از جمله کاندوم در ملاءعام ممنوع است.

XS
SM
MD
LG