لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۹

ایران در رزمایش نظامی خلیج فارس موشک‌های بالستیک شلیک کرد


شلیک یک موشک در «در رزمایش پیامبر اعظم سپاه» - آبان ۱۴۰۰
شلیک یک موشک در «در رزمایش پیامبر اعظم سپاه» - آبان ۱۴۰۰

تلویزیون دولتی ایران گزارش داد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز سه شنبه در جریان مانورهای رزمی در خلیج فارس، موشک‌های بالستیک و کروز شلیک کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شلیک این موشک‌ها در جریان تنش‌های شدید با ایالات متحده و اسرائیل بر سر برنامه‌های احتمالی اسرائیل برای هدف قرار دادن تاسیسات هسته‌ای ایران صورت می‌گیرد.

سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، به تلویزیون دولتی ایران گفت که استفاده از موشک‌های بالستیک در نیروی دریایی سپاه پاسداران یک پدیده جدید است. او گفت این موشک‌ها با دقت «صد در صد» به اهداف خود می‌خورند.

ایران می‌گوید موشک‌های بالستیکش ۲۰۰۰ کیلومتر برد دارد و می تواند به پایگاه‌های اسرائیل و آمریکا در منطقه برسد.

ایران روز دوشنبه هشدار داد که هرگونه اقدام اسرائيل علیه ایران با پاسخی کوبنده رو‌به‌رو خواهد شد.

اسرائيل بارها مخالفت خود را با احیای برجام اعلام کرده و گفته است که در صورت شکست دیپلماسی حق اقدام علیه برنامه هسته‌ای ایران را برای خود محفوظ می‌دارد.

ایران می گوید برنامه هسته‌ای‌اش صلح آمیز است. اسرائيل که به طور گسترده تصور می‌شود تنها کشور دارای زرادخانه هسته‌ای در خاورمیانه است، برنامه هسته‌ای ایران را تهدیدی علیه موجودیت خود عنوان کرده است.

رسانه‌های ایران گزارش دادند که در رزمایش همچنین پنج موشک کروز به طور هم‌زمان شلیک شد و پهپادهای مسلحی که هر کدام قابلیت زدن دو هدف را دارند، به پرواز در آمد.

این رزمایش از روز دوشنبه آغاز شده است و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG