لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۶

استرالیا: ایرانیان موارد آزار و اذیت و جاسوسی عوامل جمهوری اسلامی را گزارش کنند


تظاهرات ایرانیان در شهر پرث در غرب استرالیا 
تظاهرات ایرانیان در شهر پرث در غرب استرالیا 

پلیس فدرال استرالیا از ایرانیان مقیم این کشور خواسته است که اقدامات مقامات و عوامل جمهوری اسلامی برای آزار و اذیت یا رصد آنها، از جمله از طریق رصد فعالیت‌های آنها در شبکه‌های اجتماعی، را به شماره تلفن امنیت ملی گزارش دهند.

استرالیا یکی از کشورهایی است که ایرانیان مقیم آن هم زمان با اعتراضات ضدحکومتی در ایران، بارها علیه جمهوری اسلامی دست به اعتراضات گسترده زده‌اند.

وزارت امنیت داخلی استرالیا همچنین فاش کرد که استرالیا در ماه گذشته میلادی و همزمان با تشدید اعتراضات گسترده ضدحکومتی در ایران، شاهد افزایش تقاضای دریافت ویزا از ایران بوده است.

مقامات این وزارتخانه و پلیس فدرال استرالیا روز چهارشنبه برای تحقیقات کمیته روابط خارجی سنای استرالیا درباره پیامدهای حقوق بشر خشونت های اخیر در ایران به‌ پارلمان آن کشور رفتند.

کریسی بارت، دستیار کمیسر پلیس فدرال استرالیا، در سخنان افتتاحیه جلسه استماع روز چهارشنبه گفت که پلیس در حال اتخاذ یک «استراتژی مقابله با مداخله در جامعه» است که مردم استرالیا را تشویق می کند تا آزار و اذیت، ارعاب یا نظارت توسط نهادهای خارجی را گزارش کنند. او گفت که این طرح «در مراحل ابتدایی خود» است و تأیید کرد که پلیس باید «کار بیشتری» انجام دهد تا مردم بدانند چگونه چنین فعالیت‌هایی را گزارش کنند.

دیوید چیک، یکی از مقامات وزارت امور داخلی استرالیا، نیز گفت هر کسی که در مورد چنین فعالیت‌هایی نگران است یا با شماره تلفن «سه‌صفر» و یا با خط تماس امنیت ملی تماس بگیرد. او گفت که مقامات گزارش‌های مربوط به مداخله خارجی را «بسیار جدی» گرفته‌اند.

چیک گفت، در حال حاضر جاسوسی و مداخله خارجی تهدید شماره یک امنیت ملی در استرالیا است.

XS
SM
MD
LG