لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۲

ادامه حواشی لغو کنسرت علیرضا قربانی؛ معاون امور هنری وزارت ارشاد از استانداری اصفهان انتقاد کرد


علیرضا قربانی، خواننده ایرانی
علیرضا قربانی، خواننده ایرانی

حواشی لغو کنسرت علیرضا قربانی، خواننده ایرانی، در اصفهان همچنان ادامه دارد. به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت ارشاد، شنبه ۲۷ آبان از اظهارات محمدرضا جان‌نثاری، معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان انتقاد کرد.

محمدرضا جان‌نثاری گفته بود که حضور نوازنده زن در گروه موسیقی دلیل لغو این کنسرت بوده است. به گفته معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان، استفاده از نوازنده زن روی صحنه «تعریف قانونی» ندارد و «عرف اصفهان» اجازه نمی‌دهد که چنین کنسرتی برگزار شود.

محمود سالاری با اشاره به اینکه پس از لغو کنسرت از علیرضا قربانی عذرخواهی کرده است، گفت: «این که سلیقه خود را به‌عنوان قانون اعمال کنیم، کار شایسته‌ای نیست.»

معاون امور هنری وزارت ارشاد در ادامه افزود: «مگر قانون می‌خواهد که کسی بیاید روی صحنه و نوازندگی کند؟ قانون به ما می‌گوید عفت عمومی، حجاب، و شأن مخاطب باید رعایت شود؛ این‌ مسائل قانون دارد و در آیین‌نامه تخلفات ما نیز موجود است.»

محمد سالاری با اشاره به اینکه کنسرت علیرضا قربانی بدون هیج تخلفی در شهرکرد و یزد اجرا شده است، مسئولان استانداری اصفهان را به «اعمال سلیقه شخصی» متهم کرد. او گفت که آنها سلیقه خود را به‌عنوان «دیانت و عرف» مطرح می‌کنند و چنین اظهاراتی «مقداری ناپذیرفتنی» است.

علیرضا قربانی و نوازندگان گروه‌اش
علیرضا قربانی و نوازندگان گروه‌اش

معاون امور هنری وزارت ارشاد از برگزاری کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان در آینده نزدیک خبر داد. او درباره بروز مشکلات مشابهی در سایر کنسرت‌های استان اصفهان گفت: «به اندازه‌ای که زورمان برسد، پیگیری انجام خواهیم داد.»

محمد سالاری در پاسخ به اینکه آیا زور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این موضوع می‌رسد، گفت: «خدا کند که برسد.»

در ماه‌های اخیر به‌رغم صدور مجوز رسمی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقامات محلی به دلایل مختلفی از برگزاری برخی از این کنسرت‌ها در استان‌هایی مانند خراسان و اصفهان جلوگیری کردند.

XS
SM
MD
LG