لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۷

هه‌نگاو: نیروهای حکومتی طی دو ماه ۱۶ نفر از اهالی شهر دشتی را بازداشت کردند


یک سازمان حقوق بشری از بازداشت شانزده نفر از اهالی شهر دشتی، در استان هرمزگان، در دو ماه گذشته و بی‌خبری از وضعیت دوازده نفر از آنان خبر داد.

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو روز شنبه ۲۳ تیرماه اعلام کرد این افراد از اواخر خردادماه سال جاری تاکنون در شهرهای دشتی و شیراز توسط «نیروهای حکومتی» بازداشت و به زندان هرمزگان منتقل شده‌اند.

بنا بر این گزارش، اتهامات این افراد اعلام نشده و با توجه به آزادی موقت چهار تن از آنان، از سرنوشت دوازده تن دیگر تاکنون خبری منتشر نشده است.

به گزارش هه‌نگاو، بازداشت این افراد در فاصله ۲۲ خرداد تا ۲۰ تیرماه صورت گرفته و نام نهاد بازداشت‌کننده هم اعلام نشده است.

هه‌نگاو با انتشار اسامی این شانزده نفر از اهالی شهر دشتی اعلام کرده که چهار تن از آنها روز چهارشنبه ۲۱ تیرماه با قید وثیقه و بطور موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده‌اند.

سال گذشته نیز در بحبوحه تبلیغات جمهوری اسلامی ایران درباره عفو حکومتی، اخباری درباره فراخواندن پانزده معترض ساکن شهر دشتی به زندان منتشر شده بود.

شهر دشتی، از توابع شهرستان پارسیان در استان هرمزگان، از جمله شهرهایی بود که سال گذشته پس از کشته‌شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد صحنه اعتراضات سراسری بود.

XS
SM
MD
LG