لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۱

فیروزآبادی: سخنان نتانیاهو از سر استیصال بود


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز چهارشنبه تهدیدهای اخیر نخست وزیر اسرائیل را یک اقدام «از سر استیصال» توصیف کرد که به دنبال سیاست «نرمش قهرمانانه» ایران در مقابل غرب و دیدارها و مکالمات دولتمردان ایرانی و آمریکایی ابراز شده است.

خبرگزاری فارس به نقل از سرلشکر حسن فیروزآبادی گفت: «حربه گزینه نظامی، امروز کند، کهنه و زنگ‌زده است و بر روی میزی قرار دارد که آن میز شکسته و پایداری چندانی ندارد.»

آقای فیروزآبادی همچنین گفته است که آقای نتانیاهو نام خود را به عنوان یک «جنگ‌طلب» در تابلوی سازمان ملل‌متحد ثبت کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه در سخنانی که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ایراد کرد گفت کشورش آماده اقدام یکجانبه است تا تلاش های ایران برای تولید بمب اتمی را متوقف کند. اتهام تلاش برای تولید سلاح اتمی همواره از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران رد شده است.

آقای نتانیاهو در سخنانش گفت: «اسرائیل نخواهد گذاشت که ایران به سلاح اتمی دست یابد. اگر اسرائیل مجبور شود که تنها عمل کند، این کار را خواهد کرد.»
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران وعده داده است که با جامعه بین الملل وارد گفت و گوی سازنده خواهد شد و تنش با غرب را کاهش خواهد داد.

سرلشکر فیروزآبادی، که یکی از چهره های تندرو نظامی در ایران به شمار می رود در سخنان اخیرش از آقای روحانی حمایت کرد و گفت: «موضع انقلابی ایران اسلامی در نرمش قهرمانانه برنده این صحنه خواهد بود و ملت ایران همچنان با اقتدار بر مواضع انقلابی و پایدار خود ایستاده است.» اصطلاح نرمش قهرمانانه اولین بار از سوی آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی به عنوان تاکتیکی مطرح شد که به گفته او گاهی برای مقابله با دشمنان الزامی است.

خبرگزاری فرانسه می نویسد آقای خامنه ای تصمیم گیرنده نهایی در جمهوری اسلامی ایران است و حرف آخر را در مسائل کلیدی کشور می زند از جمله در سیاست خارجی و برنامه بحث انگیز اتمی تهران.
XS
SM
MD
LG