لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۸

رئیس دانشگاه علامه: نگاه «پدرانه» داشتیم؛ ۴ یا ۵ دانشجو در «اتفاقات اخیر» از تحصیل محروم شدند


اعتراض دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی
اعتراض دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی تهران می‌گوید در «اتفاقات اخیر» برای ۲۰ دانشجوی این دانشگاه پرونده انضباطی تشکیل شد و ۴ یا ۵ دانشجو از تحصیل در دانشگاه محروم شدند.

عبدالله معتمدی با اشاره به وجود «حرکت‌هایی در سطح دانشگاه‌های کشور» طی یک سال گذشته مدعی شد از دانشجویان خواسته شده به بیان ایده‌های خود بپردازند و تضارب آرا داشته باشند.

او در ادامه ادعاهای خود گفت به دانشجویان «نگاه آموزشی، تربیتی و پدرانه» داشته و تنها ابزار مواجهه با دانشجویان معترض «گفت‌وگو» بود.

صدور قرار کفالت برای سه دانشجوی دانشگاه علامه

همزمان سایت خبری دیدبان اعلام کرد هستی امیری، فرشته طوسی، و ضیا نبوی سه دانشجوی دانشگاه علامه روز دوشنبه چهارم اردیبهشت با حضور در دادسرا به «تبلیغ علیه نظام» متهم و برای آنها قرار کفالت صادر شد.

به گزارش دیدبان، پرونده این افراد در پی اعتراض‌شان به مسمومیت سریالی دانش‌آموزان مدارس و برخورد متعاقب حراست دانشگاه علامه با آنها تشکیل شد.

بسیج دانشگاه علامه نیز در پی تجمع شانزدهم اسفند سال جاری دانشجویان دانشگاه علامه، اسامی سه دانشجوی مزبور را منتشر کرده و خواستار برخورد با آنها شده بود.

این در حالی است که مسمومیت سریالی دانش‌آموزان دختر در نقاط مختلف کشور همچنان ادامه دارد و جمهوری اسلامی هنوز در زمینه شناسایی و دستگیری آمران و عاملان آن اقدامی انجام نداده است.

XS
SM
MD
LG