لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۰

حساب‌های بانکی عالیه مطلب‌زاده، عکاس‌خبرنگار و کنشگر مدنی، مسدود شد


عالیه مطلب‌زاده، عکاس‌خبرنگار و کنشگر مدنی
عالیه مطلب‌زاده، عکاس‌خبرنگار و کنشگر مدنی

عالیه مطلب‌زاده، عکاس‌خبرنگار و کنشگر مدنی، با انتشار پستی در رسانه اجتماعی ایکس از مسدود شدن حساب‌های بانکی خود خبر داد.

به گفته عالیه مطلب‌زاده، این اقدام ساعاتی پس از احضار او از سوی پلیس فتای کرج در روز چهارشنبه و با وجود درخواست او برای ارسال ابلاغ کتبی و قانونی و به رغم اینکه چهارشنبه تعطیلی رسمی بود، انجام شده است.

این کنشگر مدنی با انتشار پستی دیگر یادآور شده که پلیس فتای کرج در حالی او را احضار کرده که او ساکن تهران است.

مطلب‌زاده از جمله فعالان مدنی است که در بهمن‌ماه سال گذشته با زندانیان اعتصاب‌کننده در اعتراض به اعدام‌ها در ایران اعلام همبستگی کرده بود.

در اردیبهشت‌ سال پیش نیز ماموران امنیتی خانه عالیه مطلب‌زاده را مورد تفتیش قرار دادند و برخی از لوازم شخصی او را ضبط کردند که در جریان آن درگیری فیزیکی بین این کنشگر مدنی و ماموران رخ داده بود.

مطلب زاده پس از بخشنامه «عفو» رهبر جمهوری اسلامی، آزاد ولی مجددا طی دو ابلاغیه مجزا به دادسرای اوین احضار شده بود.

احضار عالیه مطلب زاده در ادامه احضارها و بازداشت‌ شماری از شرکت‌کنندگان در نشست مجازی دو روزه «گفتگو برای نجات ایران» انجام شد که ۴۲ تن با گرایش‌های متفاوت سیاسی و فکری در آن شرکت کرده بودند. در این همایش ۲۳ تن از داخل ایران و ۱۹ تن از خارج از ایران شرکت کردند.

عالیه مطلب‌زاده به عنوان یکی از سخنرانان روز دوم این همایش در صحبت‌های خود «اقتدار جمهوری اسلامی» را بر پایه «سرکوب مردم» استوار دانسته و گفته بود: «حکومت تا مغز استخوان فاسدی که دستاوردی جز تعمیق فقر، نابرابری و تبعیض نداشته و بخش زیادی از ثروت به غارت رفته مردم را صرف تجهیز ماشین سرکوب خود کرده است.»

او در این همایش از مردم ایران خواسته بود که نفرت و انزجار خود از جمهوری اسلامی را فریاد بزنند.

XS
SM
MD
LG