لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۱

حمله منصوبان خامنه‌ای به مخالفان حجاب اجباری؛ علم‌الهدی: روسری‌برداشتن «نشانه بی‌دینی» است


احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد
احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد

در اولین هفته سال نو خورشیدی، حمله امامان جمعه به مخالفان حجاب اجباری همچون گذشته ادامه یافت. احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد، روز جمعه چهارم فروردین گفت روسری‌برداشتن دختران «نشانه بی‌دینی و لامذهبی» است.

او با «اغتشاش» خواندن اعتراضات سراسری ایرانیان مدعی شد «دشمن با توطئه شیطانی» آن را برنامه‌ریزی می‌کند.

علم‌الهدی در ادامه ادعاهای خود در ارتباط با اعتراضات ایرانیان گفت: «یک عده افراد ناآگاه نیز تحت تأثیر توطئه و رسانه‌های دشمن قرار می‌گیرد و دست به چنین حرکتی می‌زند.»

به گفته نماینده علی خامنه‌ای در خراسان رضوی، مطالبه دختران و پسران دانشجو برای مختلط کردن سلف سرویس‌ها در دانشگاه‌ها «فسق و فساد» و از «نمودهای بیرونی توطئه و فتنه دشمن» است.

در شیراز، امام جمعه این شهر از راه‌اندازی سامانه «مردم‌رسی» برای مقابله با مخالفان حجاب اجباری شد.

لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز
لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز

او در ارتباط با این طرح گفت: «مردم مباحث خود را در خصوص بی‌حجابی و کشف حجاب متذکر شده و افرادی که در این حوزه آموزش دیده‌اند نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام خواهند کرد.»

اظهارات این دو منصوب علی خامنه‌ای در حالی است که شهرهای مختلف ایران طی ماه‌های گذشته صحنه اعتراضات گسترده‌ای بوده که جرقه آن کشکشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد به بهانه حجاب «نامناسب» او بود.

در این اعتراضات که بیش از ۵۰۰ شهروند ایرانی کشته، صدها تن زخمی، و هزاران نفر دیگر از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند، بسیاری از زنان و دختران ایرانی مخالفت خود با حجاب اجباری را از طریق برداشتن و سوزاندن روسری‌های خود ابراز کردند.

XS
SM
MD
LG