لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۸

اظهارات متناقض مدیر هواپیمایی نفت: بوئینگ تحویل گرفته شده "اجاره‌ای" است


مدیرعامل شرکت هواپیمایی نفت ایران (نفت ایرلاین) روز چهارشنبه سخنان منتشر شده از قول او مبنی بر تحویل گرفتن یک فروند هواپیمای مسافری جدید از شرکت بوئینگ را تکذیب کرد.

خبرگزاری ایرنا روز سه شنبه گفت و گویی از نوراﻟله رضایی نیارکی منتشر کرد که در آن گفته بود این شرکت یکی از چهار فروند هواپیمای خریداری شده از شرکت آمریکایی بوئینگ را دریافت کرده است.

یک روز بعد از این انتشار این خبر، وی آن را تکذیب کرده و گفته است که هواپیمای تحویل گرفته شده "اجاره ای" بوده و پیش از این، در اختیار یک هواپیمایی دیگر بود.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی نفت همچنین گفت: «زمانی که مدت اجاره ایرلاین ایرانی با این هواپیما به پایان رسید، برای تسهیل در اجاره دوباره و جلوگیری از تحمیل هزینه اضافی و استفاده از خدمات آن، شرکت هواپیمایی نفت آن را اجاره کرد.»

مصاحبه پیشین آقای نیارکی درباره خرید بوئینگ و تحویل گرفتن آن در حالی منتشر شد که مقام‌های وزارت راه ایران گفته بودند وزارت خزانه داری آمریکا هنوز مجوز فروش هواپیما به ایران را صادر نکرده است.

ایران برای خرید بیش از ۲۰۰ هواپیما با بوئینگ و ایرباس، دو غول هواپیماسازی آمریکا و اروپا، توافق کرده است، اما اجرای این توافق به تایید وزارت خزانه داری آمریکا نیاز دارد.

XS
SM
MD
LG