لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

وزیر کشور جمهوری اسلامی خواستار اخراج کارمندان «بی‌توجه به حجاب اجباری» شد


احمد وحیدی، وزیر کشور (آرشیو)
احمد وحیدی، وزیر کشور (آرشیو)

در ادامه اقدامات تنبیهی جمهوری اسلامی در مواجهه با مخالفان حجاب اجباری، احمد وحیدی خواستار اخراج کارمندانی شد که به «تذکر حجاب» در محل کار بی‌اعتنایی می‌کنند.

وزیر کشور جمهوری اسلامی روز چهارشنبه، ۲۱ تیرماه، بر پیروی از حجاب اجباری در فضاهای متعلق به ادارات دولتی تاکید کرد.

وحیدی که در نشست «عفاف و حجاب» با شرکت مدیران استانی و مسئولان حراست دستگاه‌های اجرایی سخنرانی می‌کرد کارمندان دولت را تهدید کرد که در صورت بی‌توجهی به تذکر حجاب اجباری، از کار اخراج خواهند شد.

در نسخه نهایی لایحه مربوط به حجاب اجباری، موسوم به «لایحه حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب»، هم برای کارمندان مخالف حجاب اجباری تنبیهاتی از قبیل کسر تا یک سوم حقوق پیش‌بینی شده است.

در روزهای گذشته هم شماری از مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران از جمله روسای دولت و قوه قضائیه خواستار اعمال سخت‌گیری‌ها در مقابله با پوشش اختیاری زنان شده بودند.

درحالی‌که مسئولان حکومتی تلاش‌ها برای مقابله با مخالفان حجاب اجباری را تشدید کرده‌اند، انتشار تصاویر زنان بی‌حجاب در شبکه‌های اجتماعی حاکی از ناکامی جمهوری اسلامی ایران دراین مقوله است.

فروغ کنعانی، پژوهشگر اجتماعی، بتازگی در گفتگو با صدای آمریکا، هدف حکومت ایران ازپرداختن به مساله حجاب را «فراموش‌کردن خواست براندازی» از سوی مردم توصیف کرد.

XS
SM
MD
LG