لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۰

پلیس خواستار "اشد مجازات" برای فرد متهم به قتل ستایش قریشی است


ستایش قریشی، روز ۲۲ فروردین برای خرید بستنی در روستای خیرآباد ورامین از خانه خارج شده بود.
ستایش قریشی، روز ۲۲ فروردین برای خرید بستنی در روستای خیرآباد ورامین از خانه خارج شده بود.

فرمانده پلیس شرق استان تهران با تشریح نحوه بازداشت فرد متهم به قتل ستایش قریشی، دختر شش ساله افغان، خواستار اشد مجازات برای او شد.

عبدالرضا ناظری یکشنبه ۲۹ فروردین به خبرگزاری ایسنا گفت که ۲۳ فروردین، یک روز پس از اعلام گم شدن ستایش، پلیس آگاهی موفق به شناسایی "قاتل" شده و او را دستگیر کردند.

به گفته فرمانده انتظامی شرق استان تهران، متهم در مقر پلیس به قتل دختر شش ساله اعتراف کرد و به دستگاه قضایی سپرده شد.

این مقام پلیس با بیان اینکه متهم، یک دانش آموز ۱۷ ساله است گفت که خانواده این پسر نوجوان در همسایگی خانواده ستایش زندگی کرده و با آنها رفت و آمد داشته‌اند.

او گفت: "برای پلیس تابعیت افراد اهمیتی نداشته و زمانی که یک جرم رخ می‌دهد حتما با عاملان آن برخورد خواهیم کرد. کما اینکه در این پرونده همین اتفاق افتاد."

از سوی دیگر، خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه جمهوری ایران نیز نوشت که شعر آقا قریشی، پدر ستایش در نخستین اظهار نظر خود پس از انتشار قتل این دختر بچه، خواستار مجازات قصاص برای قاتل شده است. به نوشته این خبرگزاری پدر ستایش با مسئولان شهری ورامین دیدار کرده و این مسئولان نسبت به پیگیری پرونده به او اطمینان داده اند.

به نوشته خبرگزاری قوه قضائیه، ستایش قریشی، دختر شش ساله افغان،روز ۲۲ فروردین برای خرید بستنی در روستای خیرآباد ورامین از خانه خارج شد که همان موقع پسر ۱۷ ساله همسایه او را ربود و پس از تجاوز او را کشت. گزارش شده است متهم بعد از قتل، جنازه ستایش را با اسید سوزانده بود.

این پرونده پس از بررسی سلامت روحی و روانی متهم با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده می‌شود.

XS
SM
MD
LG