لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۷

علی نجاتی عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به دادگاه انقلاب احضار شد


علی نجاتی، فعال کارگری و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران هفت تپه از طریق پیامک به دادگاه انقلاب تهران احضار شد.

به گزارش کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ، روز سه‌شنبه ۱۴ آبان این فعال کارگری طبق احضاریه‌ای که به صورت الکتریکی به «فرزانه زیلابی» وکیل کارگران هفت تپه ارسال شده، به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران احضار شده است.

بر اساس این احضاریه علی نجاتی موظف است روز یکشنبه ۱۹ آبان برای رسیدگی به پرونده خود در دادگاه انقلاب حاضر شود.

فرزانه زیلابی وکیل کارگران هفت‌تپه پیش از این اواسط تیر ماه از ارسال پرونده علی نجاتی، کارگر بازنشسته و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران هفت تپه و «اسماعیل بخشی» نماینده و سخنگوی کارگران این شرکت به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران خبر داد و گفت، این پرونده در انتظار تعیین وقت رسیدگی است.

به گفته این وکیل دادگستری اتهامات این کارگر بازنشسته «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» عنوان شده است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با انتشار این خبر هر گونه ارعاب، تهدید و پرونده سازی برای کارگران و مدافعان جنبش کارگری را محکوم کرده و خواستار پایان دادن به این گونه پرونده سازی‌ها از سوی مقامات جمهوری اسلامی شده است.

علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران هفت تپه، ۸ آبان سال گذشته به اتهام دخالت در اعتصابات کارگران نیشکر هفت تپه در منزل خود بازداشت و پس از مدتی در تاریخ هشتم بهمن ماه همان سال به دلیل داشتن بیماری قلبی و تنفسی، با گرفتن مرخصی درمانی، از زندان خارج شد.

ایالات متحده نیز بارها برخورد امنیتی ایران با کارگران را محکوم کرده است و پیش از این حساب کاربری فارسی وزارت خارجه ایالات متحده در توئیتر با انتشار پیامی اعلام کرده بود که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.

همچنین بهمن سال گذشته سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی، سال ۲۰۱۸ را «سال شرم» جمهوری اسلامی نامید و اعلام کرد در این سال ۴۶۷ کارگر در ایران بازداشت شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG