لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۲

آبرام پیلی: جمهوری اسلامی می‌خواهد با نقض حکم اعدام توماج صالحی جهان را گمراه‌ کند


آبرام پیلی، معاون نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران
آبرام پیلی، معاون نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران

آبرام پیلی، معاون نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران، نقض حکم اعدام توماج صالحی را «تظاهر به نرمش» جمهوری اسلامی با هدف «گمراه‌کردن جهان» خواند و از ترفند قضایی «رژیم ایران» برای «ساکت کردن دگراندیشان» انتقاد کرد.

آبرام پیلی روز سه شنبه ۵ تیر در شبکه اجتماعی «ایکس»، پرونده‌های قضایی جمهوری اسلامی علیه توماج صالحی، رپر منتقد زندانی، و نرگس محمدی، برنده جایزه صلح نوبل محبوس در زندان اوین، را «نمونه‌های بارز» این ترفند حکومت ایران دانست.

این مقام ارشد آمریکایی نوشت:«رژیم ایران با به کارگیری سیستم قضایی‌ خود به ساکت کردن دگراندیشان می‌پردازد. پرونده‌های توماج صالحی و نرگس محمدی نمونه‌های بارزی در این مورد هستند. اتهام ادعا شده علیه آنها ... اظهارنظر علیه سوءاستفاده‌های رژیم [است].»

معاون نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران اشاره کرد:«و حالا در مورد توماج، رژیم با تظاهر به نرمش، جهان را با گمراه می‌کند.»

به تازگی، دیوان عالی کشور در ایران، حکم اعدام توماج صالحی، محبوس در زندان دستگرد اصفهان، را نقض کرد.

آبرام پیلی خطاب به جمهوری اسلامی تاکید کرد: « توماج، نرگس و تمامی زندانیان سیاسی را همین حالا آزاد کنید.»

آمریکا همواره علیه نقض حقوق بشر گسترده به وسیله جمهوری اسلامی موضع گیری کرده و به انتقاد از عملکرد حکومت ایران دراین مورد پرداخته است.

تاکنون فعالان و نهادهای بین‌المللی متعددی خواستار آزادی نرگس محمدی، برنده جایزه صلح نوبل زندانی در اوین، و تمامی آزادی زندانیان سیاسی در ایران شده‌اند. جمهوری اسلامی به این درخواست‌ها توجهی نشان نداده و به فشار بر منتقدان و مخالفان خود افزوده است.

XS
SM
MD
LG