لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۴

نگرانی جمهوری اسلامی از گسترش اعتراضات؛ دولت پرداخت مطالبات معلمان را قطره‌چکانی آغاز کرده


اعتراضات معلمان، همدان، سه‌شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
اعتراضات معلمان، همدان، سه‌شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

در حالی که سال نو با اعتراضات فرهنگیان به پرداخت نشدن حقوق اسفند‌ماه در شهرهای مختلف کشور آغاز شد و کم‌کم گسترش پیدا کرد، معاون اول ابراهیم رئیسی نهم فروردین در نامه‌ای مقصر این اتفاقات را وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد و قول داد تا موضوع را پیگیری کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، شامگاه دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، ابراهیم رئیسی به محمد مخبر مأموریت داده بود تا علل بروز مشکل در پرداخت حقوق معلمان را بررسی کند.

پس از گزارش مخبر به رئیسی، مصطفی بابایی رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش به تسنیم گفت: «مقرر شده چهار ماه از مطالبات حق‌التدریس معلمان دهم فروردین واریز شود.»

وی افزود: «دو ماه مطالبات مربوط به حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی هم به حساب ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها واریز می‌شود.»

شورای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان ایران، روز سه‌شنبه هشت فروردین از تجمعات هم‌زمان معلمان دست‌کم در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، کردستان، و خراسان شمالی خبر داد.

شورای صنفی فرهنگیان ایران پیشتر، در بیانیه‌ای به مناسبت نوروز تأکید کرده بود که خود را برای حضور در خیابان «برای اردیبهشت ماه» آماده می‌کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس نیز در واکنش به تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران به خبرگزاری فارس گفت: «بررسی علت تاخیر در پرداخت حقوق اسفند فرهنگیان در نشست هفته آینده مجلس با حضور وزرای آموزش و پرورش، اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه صورت خواهد گرفت.»

تعویق در پرداخت حقوق فرهنگیان در حالی صورت می‌گیرد که تورم بی‌سابقه در ایران باعث فشار شدید معیشتی در سطح گسترده شده است.

XS
SM
MD
LG