لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۲

ادامه تحقیق درباره انفجار خودرو در مرز آمریکا و کانادا‌؛ مقامات آمریکایی: تروریستی نیست


انفجار خودرو در مرز ایالات متحده و کانادا
انفجار خودرو در مرز ایالات متحده و کانادا

پلیس آمریکا، پنجشنبه دوم ‌آذر گفت که تحقیقات درباره دلایل انفجار یک خودرو در مرز ایالات متحده و کانادا ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این خودرو چهارشنبه روی پل ارتباطی میان ایالت نیویورک و استان انتاریو منفجر، و باعث شد تا مقامات به دلیل نگرانی امنیتی چهار گذرگاه مرزی آمریکا و کانادا را مسدود کنند.

واحد مدیریت تصادفات اداره پلیس آبشار نیاگارا، مسئولیت تحقیق درباره این حادثه را برعهده گرفته است. سازمان‌های فدرال آمریکا از جمله «اف‌بی‌آی»، این انفجار را رویدادی تروریستی تشخصی ندادند. به گفته جان فاسو، ناظر اداره پلیس منطقه، به دلیل پیچیدگی حادثه، تکمیل تحقیقات «مدتی طول خواهد کشید.»

در تصاویر ویدیویی که توسط دوربین‌های امنیتی اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا ضبط شده است، این خودرو در سمت ایالات متحده با سرعت زیادی در حال حرکت است، پس از برخورد با جسمی، به هوا پرتاب می‌شود، به شدت به زمین می‌خورد، و آتش می‌گیرد.

انفجار خودرو در مرز ایالات متحده و کانادا
انفجار خودرو در مرز ایالات متحده و کانادا

در این انفجار، راننده و سرنشین خودرو جان باختند و یک مأمور مرزی مجروح، و به بیمارستان منتقل شد. به گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، راننده خودرو مردی ۵۶ ساله بود که همراه همسرش برای شرکت در کنسرت گروه راک «کیس» سفر می‌کردند.

انفجار این خودرو در بحبوحه جنگ در خاورمیانه و سایر نگرانی‌های امنیتی در جهان، در آستانه جشن‌های «تنکس‌گیوینگ»، روز شکرگزاری در آمریکا اتفاق افتاد.

گذرگاه «پل رنگین کمان» و هر سه گذرگاه مرزی دیگر در امتداد رودخانه نیاگارا بین غرب نیویورک و استان انتاریو کانادا، به‌عنوان یک اقدام احتیاطی چند ساعت بسته شدند.

مقامات، سه پل دیگر را اوایل عصر چهارشنبه بازگشایی کردند و احتمالا گذرگاه پل رنگین کمان نیز پنجشنبه یا جمعه باز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG