لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۳

دو مظنون دیگر تجاوز جنسی در هند دستگیر شدند


عکس آرشیوی از انتقال متهمان به تجاوز جنسی به زندانی در هند.
عکس آرشیوی از انتقال متهمان به تجاوز جنسی به زندانی در هند.

پلیس هند در شمال آن کشور اعلام کرد دست کم ۲ نفر دیگر در ارتباط با تجاوز به دو دختر نوجوان و قتل آنها را دستگیر کرده است؛ یک مظنون نیز قبلا بازداشت شده بود.

این دو دختر که با هم نسبت فامیلی داشتند، روز سه شنبه، به دلیل نداشتن دسشتشوئی در خانه هایشان، پس از آن که برای قضای حاجت به مزرعه رفتند، مفقود شدند.

یک روز بعد روستائیان در ناحیه ای در ایالت اوتار پرادش اجساد آنها را، در حالی که از یک درخت حلق آویز شده بودند، پیدا کردند. پس از کالبدشکافی مشخص شد به آنها تجاوز نیز شده بود.

وزیر کشور هند از دولت ایالتی خواسته است گزارشی در باره این واقعه ارائه دهد، در همین حال خشم عمومی از خشونت های جنسی در هند شدت می گیرد.

مقامهای آن کشور می گویند چندین مرد در آن حمله شرکت داشتند و آنها به دنبال یافتن سایر مظنونین هستند.

پلیس هند روز جمعه گفت دو نفر از افسران پلیس که در مورد گزارش های دریافتی از مفقود شدن آن دختران کاری انجام نداده بودند، برکنار شده اند و یک پلیس دیگر نیز، که مظنون به ارتباط با این ماجراست، دستگیر شده است.

خانواده های دختران به جامعه «دالیت» متعلق هستند، که «نجس» نیز نامیده می شود و در سیستم طبقاتی هند در پائین ترین سطح قرار دارد.

در رویدادی جداگانه و در ناحیه دیگری در اوتار پرادش هند، پدر یک جوان متهم به تجاوز جنسی، مادر یک قربانی تجاوز را به شدت کتک زد. علت آن ظاهرا این بود که خانواده دختر حاضر نشد اتهامات علیه پسر او را پس بگیرد. پلیس می گوید پدر متهم، دستگیر شده است.
XS
SM
MD
LG