لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۱

هند تزریق یک میلیارد دز واکسن کرونا در کشور را جشن گرفت


هند روز پنجشنبه، ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) تزریق یک میلیارد دز واکسن کرونا در کشور را جشن گرفت.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در توییتی از تلاش این کشور برای پایان دادن به همه‌گیری تجلیل کرد و این موفقیت را به دهلی نو تبریک گفت.

نارندرا مودی نخست وزیر هند در توییتی، ضمن قدردانی از تلاش‌های پزشکان و پرستاران، گفت بر اساس آمار دولتی، بیش از ۷۰ درصد از بزرگسالان دست‌کم یک دز واکسن دریافت کرده‌اند.

آمار «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد حدود نیمی از جمعیت ۱.۴ میلیاردی هند دست‌کم یک دز واکسن تزریق کرده‌اند اما تنها ۲۰ درصد از افراد دو دز را زده و کامل واکسینه شده‌اند.

هند که چندی پیش با تمرکز بر برگزاری انتخابات، برپایی تجمعات سیاسی و جشنواره‌های مذهبی بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا در جهان را داشت، امروز با سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون توانسته به میزان قابل توجهی از آمار کرونا بکاهد.

این کشور در نهایت موفق شد موارد روزانه کرونا را که در موج دوم به ۴۰۰ هزار نفر در روز نیز رسیده بود به ۱۵ هزار نفر در شبانه‌روز کاهش دهد.

آمار رسمی که برخی از کارشناسان معتقدند به مراتب کمتر از آمار واقعی است نشان می‌دهد بیش از ۴۵۰ هزار نفر در هند در اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند.

هند، بیشترین نیاز واکسن خود را از تولیدات داخلی تأمین می‌کند و انستیتو سرم هند – بزرگترین تولیدکننده واکسن در جهان – بیش از ۸۰ درصد از دزهای تزریقی در کشور را تولید کرده است.

XS
SM
MD
LG