لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۳

بازداشت چهار مرد در هند پس از آن که دو زن را برهنه در خیابان‌ها چرخاندند


تجمع اعتراضی در ایالت مانیپور در هند پس از انتشار فیلم ویدیویی از دو زن که برهنه در خیابان‌ها چرخانده شدند. ۲۱ ؤوئیه ۲۰۲۳.
تجمع اعتراضی در ایالت مانیپور در هند پس از انتشار فیلم ویدیویی از دو زن که برهنه در خیابان‌ها چرخانده شدند. ۲۱ ؤوئیه ۲۰۲۳.

پلیس هند پس از انتشار فیلمی در شبکه آنلاین که نشان می‌دهد دو زن برهنه در ملاء عام در خیابان‌های شهر مانیپور چرخانده می شوند، چهار مرد را بازداشت کرد.

بازداشت‌ آنها روز پنج‌شنبه، یک روز پس از آن انجام شد که انتشار این فیلم خشم عمومی را در سراسر هند برانگیخت و از سوی نخست‌وزیر نارندرا مودی و دادگاه عالی هند محکوم شد. پلیس گفت که افراد بیشتری به زودی در این پرونده بازداشت خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، پلیس هند ۷۰ روز پس از تشکیل پرونده این دو زن ۲۱ و ۴۲ ساله از قبیله اقلیت «کوکی» در ایالت مانیپور که در اوائل ماه مه مورد تجاوز جنسی گروهی قرار گرفتند هیچ اقدامی صورت نداد تا این که این ویدئو در فضای مجازی پخش شد و به مقامات فشار وارد تا این چهار مرد را بازداشت کند.

یکی از زنان در این ویدئو مدعی شد که پلیس آنها را به گروهی از قبیله اکثریت «میتی» تحویل داد که به آنها تجاوز کردند و سپس برهنه در خیابان‌ها چرخاندند.

پس از انتشار خبر دستگیری این چهار مرد، گروهی از زنان منطقه که از طایفه «میتی» نیز بودند، خانه یکی از متهمان را آتش زندند. صدها زن نیز روز جمعه در پایتخت ایالت مانیپور تجمع کردند تا به خشونتی که در این ویدئو به تصویر کشیده شده بود اعتراض کنند.

فیلمی که به طور گسترده پخش شد، مودی را که زیر فشار انتقادها قرار گرفته بود وادار کرد تا پس از چند ماه سکوت اظهار نظر کند و بگوید که «کل کشور از این حادثه شرمنده شده است.»

این ویدئو همچنین توجه عمومی را به خشونتی که اعضای جامعه اقلیت «کوکی»، به ویژه زنان، از زمان آغاز درگیری‌های قومی در مانیپور در اوایل ماه مه با آن مواجه شده اند، جلب کرد. بیش از ۱۴۰ نفر در این خشونت‌ها جان خود را از دست دادند که عمدتاً از قبیله «کوکی» بودند، و ۶۰ هزار نفر آواره شده‌اند.

XS
SM
MD
LG