لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۶

مردم آمريکا روز استقلال را جشن گرفتند


آتش بازی در شهر واشنگتن در چهارم ژوييه ۲٠۱۲
آتش بازی در شهر واشنگتن در چهارم ژوييه ۲٠۱۲
شامگاه چهارشنبه ميليونها نفر در سراسر آمريکا روز استقلال را در اين کشور، جشن گرفتند.
صدها هزار نفر در شهر واشنگتن در گرمای طاقت فرسای امسال مراسم چهارم ژوييه را با آتش بازی و کنسرت جشن گرفتند. با وجود آنکه مردم انتظار رسيدن توفان را با آغاز شبانگاه در واشنگتن داشتند با شور هميشگی در مراسمی که در اين شهر هرساله برگزار می شود، شرکت کردند. با آمدن شب باران شديدی نيز در شهر آغاز شد.
آتش بازی های جشن استقلال آمريکا در محل های جنگ ۱۸۱۲ و جنگ داخلی آمريکا اجرا شد. همچنين در فيلادلفيا که اولين پايتخت آمريکا است و نيز در شهر نيويورک مراسم مفصلی برگزار شد.
روز چهارشنبه پرزيدنت اوباما در واشنگتن برای استقبال از شهروندان تازه آمريکا که در مراسم سوگند قبول تابعيت جديد خود شرکت می کردند، سخنرانی کرد. آقای اوباما گفت: مهاجرت آمريکا را توانمندتر می کند.
۲۵ عضو فعال نيروهای مسلح که بعنوان شهروندان جديد در اين مراسم شرکت داشتند از ۱۷ کشور مختلف از جمله مکزيک، نيجريه و روسيه بودند.
در همين حال روز استقلال امسال برای بسياری از آمريکاييان در وضعيتی دشوار برگزار می شد. بيش از يک ميليون آمريکايی از جمعه گذشته در اثر باد و باران شديد هفته گذشته هنوز بدون برق هستند. ميليون ها نفر نيز در معرض گرمای شديد قرار دارند.
در غرب آمريکا به دليل آتش سوزی های ناشی از گرمای شديد مقامات مراسم آتش بازی را در ۲٠ ايالت لغو کردند.
XS
SM
MD
LG