لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۱

۴ ژوئیه؛ جشن های روز استقلال آمریکا


آتش بازی سال 2011 در پایتخت آمریکا
آتش بازی سال 2011 در پایتخت آمریکا
آمریکاییها چهارم ژوئیۀ امسال دویست و سی و ششمین سال استقلالشان را از بریتانیا جشن می گیرند. دهها میلیون آمریکایی در شهرهای کوچک و بزرگ به برپایی رژه خواهند پرداخت و به تماشای آتش بازی، پیک نیک، کنسرت و میهمانیهای خانوادگی مشغول خواهند بود.

در واشنگتن صدها هزار تن از شهروندان برای تماشای آتش بازی باشکوه ویژۀ این روز به نقاطی از شهر خواهند رفت که از آنجا بتوانند آتش بازی را ببینند. مراسم پرشکوه آتش بازی چهار ژوئیۀ پایتخت آمریکا همزمان از شبکه های تلویزیونی نیز پخش خواهد شد و کنسرتی نیز همراه آن خواهد بود.

پرزیدنت اوباما امسال میزبان چهارمین میهمانی باربیکیوی مخصوص خانواده های ارتشی است و از آنها با کنسرت و سرگرمیهای گوناگون پذیرایی می کند. دختر آقای اوباما هم روز چهار ژوئیه ۱۴ ساله می شود اما به نظر نمی رسد که مراسمی برای سالگرد تولد او برپا شود.

مراسم آتش بازی که از سوی دولت آمریکا برپا می شود، در نقاط جنگ داخلی قرن ۱۹ آمریکا، در فیلادلفیا- پایتخت اول آمریکا- همچنین در آناپولیس، مرکز ایالت مریلند، و در نیویورک، آسمان این شهرها را زینت خواهد بخشید.

چهار ژوئیه مصادف است با تصویب رسمی اعلامیۀ استقلال آمریکا از سوی کنگرۀ این کشور. این اعلامیه در ژوئن ۱۷۷۶ به دست تامس جفرسن نوشته شد.

مقامهای ایالت کلرادو امسال مراسم آتش بازی را منع کرده اند. این ایالت غربی آمریکا روزهاست گرفتار حریق گستردۀ طبیعی است. شماری دیگر از مراسم آتش بازی در دیگر جاهای آمریکا نیز به دلیل گرمای شدید و احتمال بروز توفانهای تابستانی لغو شده است.
XS
SM
MD
LG