لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۵

بهره مندی مهاجران از مزایای زندگی در نيويورک


نیویورک از ديرباز همواره برای مهاجرانی که در جستجوی زندگی بهتر پا به قاره جديد می گذارند جذاب بوده است. تحقیق مستقل جدیدی نشان می دهد که مهاجران نيز به رشد و بالندگی نيويورک کمک می کنند.

مهاجران نیروی اقتصادی به طور فزاینده پرقدرتی هستند. بنا به آمار شهرداری، مهاجران اکنون بیش از ۴۰ درصد جمعیت نيويورک را تشکیل می دهند.

کميسيونر امور مهاجران شهر نيويورک، نيشا آگاروال، می گويد، جمعيت مهاجران نيويورک به تنهايی به اندازۀ سومين شهر بزرگ آمريکا است.

وی گفت، «پس ما یک شهر غنی از نظر مهاجر هستيم، و مهاجران در مدارس ما هستند. آنها اقتصاد ما را در تمام سطوح و در تمام رشته های حرفه ای می گردانند. و ما نیاز داريم از آن حمایت کنيم، زيرا نه تنها به نفع خانواده های آنها است، بلکه به نفع کل شهر نيز هست.»

کمک به همسايگی
گزارش پژوهشی مستقلی اخيرا منتشر شد که نتايج آن، با درک مشترکی که مهاجران را به فقر و جرايم پيوند می زند، مغايرت دارد.

اين پژوهش به خصوص آمار مربوط به مهاجرت را با گزارش های پليس محلات بین سال های ۱۹۹۰ و ۲۰۱۰ مورد بررسی قرار داد. نويسنده اين گزارش، ياکوب ويگدور، بين اقتصاد و کیفیت زندگی در شهر نیویورک رابطه ای پيدا کرد که نشان می دهد اقتصاد و کیفیت زندگی در اين دوره تا حد زیادی بهبود یافته است.

آقای ويگدور گفت، «مهاجران به اين محلات می روند زيرا تنها جایي است که آنها از عهده مخارجش بر می آيند. آن محلات در نتيجه زندگی و فعاليت های مهاجران، ثبات پيدامی کنند. آنها ساختمان های نامسکون را پر می کنند و درصد مستغلات متروکه را پائين می آورند. آنها ساختمان های محتاج به تعمیر را درست می کنند، و این است آن عواملی که موجب کاهش جرايم می شود.

آقای رابرت تامسون، استاد سياست گذاری اجتماعی در دانشگاه هاروارد، می گويد، مهاجرينی که دل به دريا می زنند و زادگاه آبا و اجدادی خود را بدون هيچگونه تضمينی رها می کنند و به آمريکا می آيند، چه بسا کمتر رو به جرم آورده و اغلب سخت کوش هستند. وی گفت، «شما اصلا چرا به این کشور می آیيد؟ خوب، برای اينکه می خواهید کار کنيد. شما می خواهید در زندگی جلو بيافتيد. می خواهید خانواده تان را در جای امنی بزرگ کنيد، و در اصل می خواهيد در ساختن جامعه شرکت کنید.»

مهاجران کارآفرین
کارآفرینی مهاجران همچنين به رشد شهر کمک می کند. خانم کيت بريک، مدير سياست گذاری، می گويد مهاجران اغلب به مشاغل لازمی روی می آورند که آمريکائيان اهل نيويورک از قبول آنها سرباز می زنند.

کيت بريک گفت، «مانند بخش کشاورزی، بخش توليدی و بخش خدمات. در همه جا به چشم می خورد. همزمان، مهاجرانی که به ایالات متحده می آيند، به شدت گوناگون هستند. علاوه بر افرادی که در مشاغلی با پایین ترين دستمزدها مشغول به کارند، برخی از بهترین مغزهای جهان در اینجا در صنعت فن آوری، مهندسی، علم، و در پزشکی کار می کنند.»

ياکوب ويگدور، نويسنده «مهاجرت و شهر نیویورک» می گويد، «حتی مهاجران ثبت نشده و بدون مدرک رسمی، که به عنوان فروشندگان خیابانی يا پرستار بچه کار می کنند، زندگی خود را تامین می کنند.

او گفت، «انسان نياز دارد مايحتاجش را بخرد، و هنگامی که شما چيزی می خريد، ماليات فروش آن جنس را هم می پردازيد. شما در يک مکانی زندگی می کنيد. چه آن محل را خريده باشيد يا کرايه کرده باشيد، ماليات بر دارايی آن ملک بايد پرداخت شود. ماليات فروش و ماليات ملک منابع عمده درآمد برای هر شهري است.
XS
SM
MD
LG