لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۶

کاهش تعداد احکام اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا


روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد تعداد احکام دادگاه های آمریکا برای اخراج مهاجران غیرقانونی نسبت به سال ۲۰۰۹ تقریبا ۵۰ درصد کاهش یافته است.

آمار روز چهارشنبه وزارت دادگستری که بر دادگاه های مهاجرت فدرال نظارت دارد، نشان می دهد که دولت باراک اوباما سال گذشته میلادی ۲۶ درصد کمتر از سال ۲۰۰۹ پرونده های اخراج از آمریکا تشکیل داد.

نیویورک تایمز می گوید دادستان ها به طور فزاینده ای پیشنهاد می کنند که پرونده اخراج آن دسته از مهاجران غیرقانونی که سابقه جنایی ندارند و در آمریکا خانواده دارند را به حالت تعلیق در آورند. تعداد این پرونده های تعلیق شده بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ بیش از چهار برابر شده است.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا با فشار فزاینده گروه های طرفدار مهاجران روبرو است که او را متهم می کنند در مورد اصلاح نظام مهاجرتی کشور بسیار کند عمل می کند، در حالی که شمار اخراجی ها از زمان ریاست جمهوری وی به ۲ میلیون نفر می رسد.

سنای آمریکا سال پیش لایحه فراگیر اصلاح قانون مهاجرت را تصویب کرد، اما مجلس نمایندگان که در کنترل جمهوریخواهان قرار دارد حاضر نشده است به آن بپردازد. لایحه امنیت مرزی را بهبود می بخشد و راهی جهت کسب شهروندی آمریکا برای نزدیک ۱۲ میلیون مهاجر غیر قانونی ارائه می دهد.
XS
SM
MD
LG