لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۵

سفر کاندیدای مکزیکی ریاست صندوق بین المللی پول به برزیل


آگوستین کارستنز، رییس بانک مرکزی برزیل در برزیلیا - ۱ ژوئن ۲۰۱۱
آگوستین کارستنز، رییس بانک مرکزی برزیل در برزیلیا - ۱ ژوئن ۲۰۱۱

رییس بانک مرکزی مکزیک می گوید کشورهای آمریکای لاتین، سزاوار نمایندگی بیشتری در صندوق بین المللی پول هستند.

آگوستین کارستنز، این اظهارات را روز چهارشنبه در برزیل بیان کرد. رییس بانک مرکزی مکزیک که تلاش می کند ریاست بعدی صندوق بین المللی پول را از آن خود کند، برای جلب حمایت برزیل به این کشور سفر کرده است.

کارستنز در برزیلیا، پایتخت برزیل با گیدو مانتیگا وزیر دارایی این کشور ملاقات کرد و قرار است روز پنجشنبه در شهر سائوپائولو، با الکساندر تومبینی، رییس بانک مرکزی برزیل ملاقات کند.

پس از ملاقات روز چهارشنبه، مانتیگا به خبرنگاران گفت پس از سالها ریاست صندوق بین المللی پول توسط اروپایی ها، نامزدی فردی از یک کشور در حال توسعه، گامی رو به جلو است. او گفت با وجود این، برزیل هنوز تصمیم نگرفته است از چه کسی حمایت کند و این تصمیم بر اساس شایستگی گرفته خواهد شد و نه ملیت فرد.

روز دوشنبه، کریستین لاگارد وزیر دارایی فرانسه و یکی دیگر از نامزدهای مطرح ریاست صندوق بین المللی پول نیز برای جلب حمایت برزیل از کاندیداتوری خود، به این کشور سفر کرد.

لاگارد گفت در صورتی که برای ریاست صندوق بین المللی پول انتخاب شود، از اصلاحاتی حمایت خواهد کرد که به برزیل و دیگر کشوررهای نوظهور در عرصه اقتصادی نفوذ بیشتری در رهبری صندوق بین المللی پول بدهد.

لاگارد ۵۵ ساله، در حال حاضر از حمایت کشورهای اتحادیه اروپا برخوردار است. انتظار می رود لاگارد برای کسب حمایت کشورهای دیگر به هند، چین و چند کشور آفریقایی نیز سفر کند.

XS
SM
MD
LG