لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۷

احتمال انتخاب کريستين لاگارد برای رياست آی ام اف


احتمال انتخاب کريستين لاگارد برای رياست آی ام اف
احتمال انتخاب کريستين لاگارد برای رياست آی ام اف

در حاليکه بسياری از رهبران و مقام های مالی اروپا از انتخاب کريستين لاگارد، وزير دارايی فرانسه، به عنوان رييس احتمالی آينده صندوق بين المللی پول، «آی-اِم-اِف» پشتيبانی کرده اند، ولی تا کنون اين بانوی ۵۵ ساله حقوقدان فرانسوی در مورد احتمال انتخاب خود به رياست اين صندوق سکوت اختيار کرده است.

لاگارد روز دوشنبه هنگام ورود به کنفرانس جهانی شدن اقتصاد در پاريس در پاسخ به سئوال خبرنگاران در مورد احتمال انتخاب وی به رياست صندوق بين المللی پول از هر گونه اظهار نظری خودداری کرد.

وی در هنگام ترک کنفرانس نيز بار ديگر با لبخندی ديپلماتيک از پاسخ به خبرنگاران در مورد جانشينی دومينک استراس - کان در «آی ام اف» طفره رفت.

در همين حال ميگوئل آنگل گوريا، دبير کل سازمان توسعه و همکاريهای اقتصادی، نيز از هرگونه اظهار نظر مستقيمی در مورد انتخاب لاگارد خودداری کرد، و صرفاً خواستار شفافيت در جريان انتخاب مدير عامل آينده صندوق بين المللی پول شد.

خانم لاگارد نقش عمده ای در مقابله با بحران های مالی اروپا به ويژه اصلاحات قانون کار فرانسه داشته و بخش عمده ای از زندگی حرفه ای و شغلی خود را در آمريکا به عنوان وکيل دادگستری گذارانده و به زبان انگليسی تسلط کامل دارد.

روز جمعه گذشته کمال درويش، وزير دارايی پيشين ترکيه، اعلام کرد که در نظر ندارد خود را برای رياست صندوق بين المللی پول نامزد کند، که اين امر شانس انتخاب کريستين لاگارد، وزير دارايی فرانسه، را به رياست «آی ام اف» افزايش داده است.

XS
SM
MD
LG