لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۴

انتقاد شدید دیدبان حقوق بشر از وضعیت اردوگاه پناهجویان در مجارستان


انتقاد دیدبان حقوق بشر از وضعیت اردوگاه پناهجویان در مجارستان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

دیدبان حقوق بشر روز جمعه با انتشار تصاویر ویدئویی از داخل یک اردوگاه پناهجویان در مجارستان، نحوه اداره این اردوگاه را به شدت مورد انتقاد قرار داد و وضعیت افرادی که در اسکان یافته‌اند را "اسف‌بار" توصیف کرد.

این پناهجویان به امید وضع بهتر از کشورهای خود گریخته‌اند و چند روزی است که در یک اردوگاه موقت در مرز صربستان و مجارستان، در شهر روسکه اسکان یافته‌اند.

اردوگاه روسکه قرار بود به عنوان سرپناه موقت برای ثبت نام و پیگیری امور مهاجران و پناهجویانی که از صربستان وارد مجارستان می‌شوند و عمدتا از سوریه آمده‌اند، استفاده شود.

اما مدیر امور اضطراری دیدبان حقوق بشر مقام‌های مجارستان را متهم کرده که خلاف تعهدات خود بر اساس معیارهای بین المللی و استانداردهای اتحادیه اروپا عمل کرده و با پناهجویان بدرفتاری می‌کنند.

خبرنگاران و مقامات اتحادیه اروپا هفته جاری برای نخستین بار توانستند از اردوگاه روسکه دیدن کنند.

این مقام دیدبان حقوق بشر در توصیف اردوگاه می‌گوید، "پناهجویان را مثل حیوان در آغل ریخته‌اند؛ زیر آفتاب؛ از آب و غذا و دارو هم برای آنها خبری نیست."

در فیلمی که خبرنگاران در اختیار سازمان دیدبان حقوق بشر گذاشته‌اند، تعدادی چادر محصور در نرده‌های فلزی دیده می‌شود. همچنین تعداد پناهجویان در این مرکز بیش از ظرفیت به نظر می‌رسد.

XS
SM
MD
LG