لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۷

تصویب بودجه دولت فدرال در مجلس نمایندگان


جان بینر
جان بینر
مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را برای تامین بودجه کافی برای دو سال کار دولت تصویب کرده است که دولت را از مواجهه با احتمال تعطیلی مجدد مصون نگاه می دارد.

شمار آراء ۳۳۲ رای مثبت در برابر ۹۴ رای منفی بود. این تصمیم پایانی مجلس نمایندگان در آستانه تعطیلات کریسمس و تعطیلی چند هفته ای کار کنگره آمریکا برای تعطیلات سال نو میلادی بوده است. دولت فدرال طی دو سال آینده با بودجه سالانه حدود یک تریلیون دلار فعالیت خواهد کرد.

شماری از نمایندگان جمهوریخواه سنا و مجلس نمایندگان از جمله راب وودبال همکاران خود را ترغیب کردند که این لایحه را برای پیشگیری از تعطیلی دوباره دولت فدرال تصویب کنند. سناتور دموکرات دیک دوربین نیز از همکاران خود خواست که با همفکری و یکپارچگی بار دیگر به انجام آنچه بازگردند که وظیفه اصلی است که همواره به عهده آنها بوده است.

انتظار می رود که سنا هفته آینده به سرعت و سادگی این لایحه بودجه را تصویب و رئیس جمهوری آمریکا نیز آن را امضا کند.

جمهوریخواهان گفته اند که خواهان تصویب بودجه ای برای بیمه بیکاری هستند و برای این کار خواهان همکاری رئیس جمهوری و سنا هستند.

با این وصف، گروهی از اعضای تی پارتی (بخش محافظه کار حزب جمهوریخواه) با این توافق مخالفت کرده اند و آن را عدول از مواضع این حزب خوانده اند.

جان بینر، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا، روز پنجشنبه به این نوع مخالفت ها واکنش نشان داد و گفت که به عقیده وی این عده از جمهوریخواهان طرفداران خود را به اشتباه می اندازند و اعضای حزبمان را به سمتی می کشانند که نمی خواهند بروند و به صراحت بگویم که به عقیده من این عده از منتقدان، تمامی اعتبار خود را از دست داده اند.
بینر همین عده از محافظه کاران حزب خود را مسئول تعطیلی دولت فدرال در ماه اکتبر خواند که سبب ناخرسندی گسترده ای میان آمریکاییان شد.
XS
SM
MD
LG