لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۷

روایت «ریس ویترسپون»، بازیگر: در ۱۶ سالگی کارگردان به من تجاوز کرد


خانم ویترسپون ۴۱ ساله، در فیلم سر به راه باش برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن در سال ۲۰۰۵ شد
خانم ویترسپون ۴۱ ساله، در فیلم سر به راه باش برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن در سال ۲۰۰۵ شد

در روزهای اخیر و بعد از افشای آزار جنسی برخی ستاره های هالیوود توسط یکی از تهیه کنندگان سرشناس، برخی از زنان سرشناس بازیگر هالیوود، جزئیاتی از بد رفتاری های برخی مردان با خود را افشا می کنند. یکی از این موارد، روایت «ریس ویترسپون» است که هالیوود ریپورتر گزارش داده است.

«ریس ویترسپون» در یک ضیافت با شکوه شام در هالیوود، از تجربیات خود در زمینه آزار جنسی و تجاوز سخن گفت. این مراسم از سوی مجله «ال» زنان در شامگاه دوشنبه برپا شده بود.

این تهیه کننده و بازیگر مشهور که از سال ۱۹۹۱ در فیلم بازی می کند، فاش کرد که هنگامی که ۱۶ ساله بود، مورد تجاوز جنسی یکی از کارگردانان سینما قرار گرفت. اما افزود این تنها موردی نبود که در طول حرفه خود ، رفتاری نامناسب را تجربه می کرد و از این که در این مورد ساکت بماند، احساس شرم می کرد.

«ریس ویترسپون» گفت: من از آن کارگردان که در شانزده سالگی به من تجاوز کرد احساس نفرت و از مدیران برنامه و و تهیه کنندگانی که باعث شدند احساس کنم ، سکوت، شرط ادامه کارم است، بسیار خشمگین بودم.

«ویترسپون» گفت: دلم می خواست می توانستم بگویم که آن حادثه تجاوز، اتفاقی منزوی و استثنائی در زندگی حرفه ای من بوده است، اما متاسفانه چنین نبود. من چندین تجربه آزار و تجاوز جنسی داشتم که زیاد درباره شان حرف نمی زنم.

او همچنین به رویداد های هفته پیش که در جریانش چندین نفر از زنان هالیوود پیش آمدند و از تجربه های آزار و تجاوز جنسی به خودشان ، از جمله با غول مالی هالیوود ، «هاروی وینستین» سخن گفتند اشاره کرد و گفت واقعاً هفته آزار دهنده ای برای زنان هالیوود و همه جهان بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG