لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۹

مقامات بهداشتی آمریکا: احتمالا به زودی افراد بیشتری واجد شرایط دریافت دز یادآور واکسن فایزر خواهند شد


واکسن فایزر - آرشیو
واکسن فایزر - آرشیو

رئیس مؤسسه ملی سلامت ایالات متحده آمریکا می‌گوید تصمیم هیئت مشاوره دولت برای محدود کردن دریافت دز یادآور واکسن فایزر به شهروندان آمریکایی ۶۵ سال به بالا و افرادی که بیشتر در خطر ابتلا به نوع وخیم بیماری هستند، تنها یک اقدام در مرحله ابتدایی است و احتمال دارد تا چند هفته آینده بیشتر مردم آمریکا واجد شرایط دریافت دز سوم این واکسن باشند.

به گزارش آسوشیتدپرس، دکتر فرانسیس کالینز روز یکشنبه ۲۸ شهریور به فاکس نیوز گفت که توصیه هیئت مشاوره بر اساس مرور فوری بر داده‌های موجود در مورد مؤثر باقی ماندن دو دز واکسن کرونای شرکت فایزر در طول زمان است. داده‌های زمان واقعی از ایالات متحده و اسرائیل نشان داده است که اثربخشی واکسن در گروه بزرگی کاهش یافته است که باید به زودی مورد بررسی قرار گیرد.

وی در برنامه دیگری در شبکه سی‌بی‌اس گفت: «فکر می‌کنم در هفته‌های آینده فهرست [افراد واجد شرایط دریافت دز سوم] که روز جمعه تایید شده است، بسط داده شود.»

دکتر آنتونی فاوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی ایالات متحده و مشاور پزشکی کاخ سفید، روز یکشنبه از برنامه هیئت مشاوره برای پوشش بخش بزرگی از شهروندان آمریکایی [برای دریافت واکسن یادآور] قدردانی کرد. ولی تاکید کرد که بر اساس داده‌های موجود «این پایان داستان نیست» و گفت که توصیه‌های مربوط به دریافت دز یادآور احتمالاً طی هفته‌ها یا ماه‌های آینده گروه‌های دیگر را نیز شامل خواهد شد.

سازمان غذا و داروی آمریکا احتمالاً تا چند روز دیگر با در نظر گرفتن توصیه‌های هیئت مشاوره، تصمیم خود را خواهد گرفت. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری نیز قرار است این تصمیم را ارزیابی کند.

XS
SM
MD
LG