لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۷

حسن ناظر، سینماگر ایرانی بریتانیایی، حمایت از حکومت ایران را تکذیب کرد


حسن ناظر
حسن ناظر

حسن ناظر، سینماگر ایرانی- بریتانیایی به انتشار تصاویری از پیام‌های حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر درباره رویدادهای کنونی ایران واکنش نشان داد.

حساب کاربری این هنرمند که فیلم او با عنوان «برنده‌ها» از سوی بریتانیا برای شرکت در بخش بین‌المللی رقابت اسکار برگزیده شده است، ساعاتی پیش از دسترس خارج شد.

برخی از کاربران تصاویری از پیام‌های حسن ناظر در حمایت از حکومت ایران و سرکوب معترضان منتشر کردند که با واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی همراه بود.

حسن ناظر در گفت‌وگو با صدای آمریکا با اشاره به این که فعالیت زیادی در توئیتر نداشته است، درباره این ماجرا توضیحاتی داد.

به گفته این سینماگر ایرانی بریتانیایی، چندی پیش مطالبی از سوی کاربری که به حساب او دسترسی یافته، منتشر، و بازنشر شده است که به هیچ عنوان مورد تأییدش نیست.

به گفته حسن ناظر، او به محض آگاهی از این موضوع، پیام‌‌های مذکور را حذف کرده است، و به دلیل اینکه فعالیت زیادی نیز در شبکه اجتماعی توئیتر نداشته، تصمیم گرفت تا این حساب را مسدود کند.

حسن ناظر تأکید می‌کند که هیچ مسئولیتی در قبال نشر و بازنشر مطالب منتشر شده در حساب کاربری خود را نمی‌پذیرد و این پیام‌ها را تأیید نمی‌کند.

او در ادامه می‌گوید که در این مدت نظرات و دیدگاه‌های خود درباره رویدادهای کنونی ایران را به صراحت در سایت‌های معتبر انگلیسی و فرانسه زبان مطرح کرده است،

حسن ناظر می‌گوید «حقوق زنان بخش مهمی از حقوق اساسی بشر است و او به گرمی از تمامی کسانی که برای حقوق زنان، برابری، و آزادی در سراسر جهان کمپین می‌کنند، حمایت می‌کند.»

به گفته آقای ناظر او به‌زودی توضیحاتی در این زمینه ارائه خواهد کرد و در برنامه‌های مختلفی که برای اکران فیلم در نظر گرفته شده است، به بیان جزئیات بیشتری در این رابطه می‌پردازد.

گفت‌وگو با حسن ناظر، کارگردان فیلم «برنده‌ها» نماینده بریتانیا در اسکار
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

فیلم «برنده‌ها» ساخته حسن ناظر سینماگر ایرانی بریتانیایی به‌عنوان نماینده بریتانیا برای رقابت در بخش بین‌المللی یا آثار غیرانگلیسی‌زبان اسکار برگزیده شد.

XS
SM
MD
LG