لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۵

۱۵۰ نماینده مجلس: سخنان هاشمی ساده اندیشانه است


حدود ۱۵۰ نماینده مجلس با انتشار بیانیه ای به مواضع هاشمی رفسنجانی را در زمینه سیاست خارجی، حکومت ولایی، و وضعیت اقتصادی کشور اعتراض کردند

سه هفته پس از انتشار سخنان هاشمی رفسنجانی در جمع روزنامه نگاران و وب نگاران اصلاح طلب، روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت بیانیه ای با امضای حدود ۱۴۵ نماینده مجلس و پنج امضای ناخوانا در اعتراض به سخنان هاشمی رفسنجانی منتشر شد.

اکبر هاشمی رفسنجانی روز شنبه ۷ اردی بهشت، ضمن انتقادهای تندی علیه سیاست های اقتصادی، مدیریتی، فرهنگی و اجتماعی دولت، در باره تنش زایی در سیاست خارجی از جمله گفته بود :«ما با اسرائیل سر جنگ نداریم. حالا اگر عرب ها جنگ کردند ما کمک می کنیم». این نمایندگان ضمن اعتراض به هاشمی رفسنجانی به خاطر «خطیر دانستن» وضع کشور، سخنان او در قبال اسرائیل را «ساده اندیشی» دانسته و خواستار بازگشت او به « اندیشه های امام و رهبری» شده اند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش حکومت الهی را تنها مختص دوازده معصوم دانسته و سوای آنان، حکومت را از سوی مردم و با رای مردم مشروع شمرده بود. نمایندگان معترض مجلس، «ولایت فقها را امتداد ولایت معصومین» و «تنها محور پیروزی امت اسلامی» توصیف کرده اند.این نمایندگان در این بیانیه تاکید کرده اند:«امروز با همه انتقادات مبنایی به دولت احمدی‌نژاد، پیشرفت در زیرساخت ها، صنعت، مسائل علمی، رفاه و قدرت، بارزتر، با صلابت تر و با قدرت تر از دوره شماست».

امضاکنندگان در پایان به هاشمی چنین توصیه کرده اند:«تحت تاثیر چند انسان متملق اطراف خود قرار نگیرید و سعی کنید به حب الله ولایت دست یابید و نه بر صورت ولایت چنگ اندازید».

روح الله حسینیان، اسماعیل کوثری، مسعود میرکاظمی، فاطمه آلیا، مرتضی اقاتهرانی، نادر قاضی پور، غلامعلی حداد عادل، زهره طبیب زاده، حمید رسایی، بیژن نوباوه، روح الله عباسپور، مهدی کوچک زاده از سرشناس ترین امضاکنندگان این بیانیه اند.
XS
SM
MD
LG