لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۲

همراهان و هواداران هاشمی و مشایی، درون و بیرون


به روال مرسوم، نامزدهایی که برای ثبت نام در انتخابات حضور می یابند همراهانی دارند که شخصیت شان نماینده نزدیکان و همفکران کاندیداهاست. روز شنبه هاشمی رفسنجانی را افراد خانواده اش، همسر، دختر، پسر و برادرش درکنار قدرت الله علیخانی و سهیلا جلودار زاده همراهی می کردند. برخلاف دیگر نامزدها اقای هاشمی پس از ثبت نام بدون شرکت در نشست خبری ستاد انتخابات را ترک کرد.

همراهان مشایی را چهره های اصلی و وزیران دولت از محمود احمدی نژاد تا بقایی و نیکزاد و نامی و شیخ الاسلامی، شریف زاده، عبدالرضا داوری، حجت الاسلام امیری فر و حسن موسوی تشکیل می دادند. عزت الله انتظامی بازیگر تئاتر و سینما نیز در میان همراهان مشایی بود. محمود احمدی نژاد که از در دیگری وارد ستاد انتخابات شده بود، در ستاد همراه مشایی بود و پس از ثبت نام مشایی در نشست خبری با او شرکت کرد.

به نوشته خبرگزاری ها به هنگام حضور رفسنجانی و مشایی در ستاد انتخاباتی عده زیادی از هواداران آنان در بیرون ساختمان ستاد تجمع کرده و به سود آن ها شعار می دادند.این در حالی ست که تا پیش از آغاز تبلیغات انتخاباتی که پس از اعلام تایید صلاحیت ها خواهد بود، قانون انتخابات هرگونه تجمع انتخاباتی را برای نامزدها منع کرده است. روز گذشته نیز نظیر چنین تجمعی برای محسن رضایی ایجاد شد که انتقاد مسئولان برگزاری انتخابات را برانگیخت. صولت مرتضوی گفت نامزدها نباید بیشاز ۱۰ تا ۱۵ نفر همراه داشته باشند. محسن رضایی تجمع را خودجوش و بدون هماهنگی با خود دانست.
XS
SM
MD
LG