لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۵

برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو یک‌سال به تعویق افتاد 


بازی‌های آسیایی ۲۰۲۰
بازی‌های آسیایی ۲۰۲۰

با تصمیم هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا، نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی که قرار بود نوزدهم شهریور تا سوم مهر امسال در هانگژو‌ برگزار شود تا سال ۲۰۲۳ به تعویق افتاد.

نشست خبری بازیهای آسیایی ۲۰۲۲
نشست خبری بازیهای آسیایی ۲۰۲۲

در جلسه هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا که امروز جمعه ۱۶ اردیبهشت در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شد، به دلیل وضعیت کنونی همه‌گیری کرونا در چین، لغو‌ و‌ به سال آینده موکول شد.

قرار بود نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی طی روزهای نوزدهم شهریور تا سوم مهر در شهر هانگژو، مرکز استان ژجیانگ در جنوب غربی شانگهای، برگزار شود.

در جلسه امروز هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا، اعضای کمیته ملی المپیک‌چین، کمیته برگزاری و‌ سازماندهی بازی‌های هانگژو، در مورد نحوه برگزاری این بازی‌ها در سال آینده و‌ همچنین لغو سومین دوره المپیک‌ آسیایی جوانان نیز به توافق رسیدند.

بازی‌های آسیایی ۲۰۲۰
بازی‌های آسیایی ۲۰۲۰

سومین دوره بازی‌های آسیایی جوانان قرار بود طی روزهای بیستم تا بیست و‌هشتم دسامبر سال جاری در شانتو چین برگزار شود. این بازی‌ها که برای سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده بود پس از یک بار تعویق، با تصمیم هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا لغو‌ شد. طبق اعلام شورای المپیک‌آسیا، دوره بعدی بازیهای آسیایی جوانان در سال ۲۰۲۵ در تاشکند ازبکستان برگزار ‌میشود.

ضمن آن که بازی‌های یونیورسیاد دانشجویان نیز که قرار بود امسال در چنگدو چین برگزار شود پس از یک بار به تعویق افتادن، لغو شد. این بازی‌ها که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود، قرار بود از پنجم تا ۱۶ تیرماه برگزار شود، اما به دلیل همه‌گیری کرونا برای بار دوم لغو شد.

در دو سال گذشته و از زمان شروع همه‌گیری کرونا، به غیر از بازی‌های المپیک زمستانی پکن که تحت کنترل‌های بهداشتی شدید برگزار شد، اغلب رویدادهای ورزشی در چین به تعویق افتاده یا لغو شده‌اند.

XS
SM
MD
LG