لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۲

پیروزی تیمهای بسکتبال سه نفره دختران و پسران ایران در رقابتهای انتخابی جام جهانی قطر


تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران زیر ۲۳ سال ایران
تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران زیر ۲۳ سال ایران

مسابقات بسکتبال سه نفره در قطر، با صعود‌ هر دو تیم پسران و‌ دختران ایران به مرحله نیمه‌نهایی دنبال شد.

رقابتهای مقدماتی و‌ انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ سنگاپور ، با حضور شش تیم در گروه زنان و شش تیم در رقابتهای مردان در سالن فدراسیون بسکتبال قطر ، مجموعه ورزشی الغرافه دوحه از روز جمعه پنجم فروردین ماه آغاز شده است.

فدراسیون بسکتبال ایران به دلیل در پیش بودن بازیهای آسیایی به جای تیمهای بزرگسالان، تیمهای ملی دختران و‌ پسران زیر ۲۳ سال ایران را برای کسب جواز حضور در جام جهانی، به این رقابتها اعزام کرده است.

تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران زیر ۲۳ سال ایران با ترکیب نگین رسولی، فاطمه آقازادگان، غزل محسنی، آیدا گلمحمدی و با هدایت نیکا بیک لیک لی در مرحله گروهی با تیمهای نیوزیلند و قطر میزبان مسابقات در گروه دوم قرار گرفت. این تیم که دو‌ دوره فشرده، اردوی آماده سازی خود را در اسفندماه سال ۱۴۰۰ پشت سر گذاشت، در نخستین دیدار به مصاف تیم قدرتمند نیوزیلند رفت و‌ در نهایت ۲۰-۱۱ مغلوب این تیم‌ شد.

تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران زیر۲۳ سال ایران
تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران زیر۲۳ سال ایران

با این حال دختران ایران در در دومین دیدار خود در برابر تیم قطر، میزبان مسابقات، خوش درخشیدند و‌ با نتیجه قاطع ۲۱ -۳ به پیروزی رسیدند تا با یک برد و یک باخت به عنوان تیم دوم گروه، پس از نیوزیلند راهی مرحله نیمه نهایی شوند.

در گروه اول رقابتهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ سنگاپور، تیمهای ازبکستان، قزاقستان و سریلانکا با هم رقابت کردند که در نهایت تیم های ازبکستان و‌ قزاقستان به نیمه نهایی راه یافتند. بدین ترتیب دختران ایران برای راهیابی به فینال مسابقات باید در دومین روز رقابتها، شنبه ششم فروردین به مصاف تیم ازبکستان بروند و‌ در صورت پیروزی در فینال، با برنده دیدار نیوزیلند و قزاقستان مسابقه می‌دهند.

تیم ملی بسکتبال سه نفره پسران زیر۲۳ سال ایران
تیم ملی بسکتبال سه نفره پسران زیر۲۳ سال ایران

تیم ملی بسکتبال سه نفره پسران ایران نیز با ترکیب بهشاد عرب زاده، امیرحسین یازارلو، احسان دلیرزهان، امیرحسین رضایی فر با هدایت سیامک ویسی و‌ مدیریت فنی غفور کامروا در رقابتهای انتخابی جام جهانی حضور یافتند و‌ در گروه دوم رقابتها با تیمهای مالزی و‌ سریلانکا به رقابت پرداختند. پسران ایران در نخستین دیدار ۲۱-۱۷ از سد مالزی گذشتند و در دومین دیدار با حساب ۲۱- ۱۰ سریلانکا را از پیش روبرداشتند.

تیم ملی بسکتبال سه نفره پسران زیر۲۳ سال ایران
تیم ملی بسکتبال سه نفره پسران زیر۲۳ سال ایران

تیمهای قطر، نیوزیلند و قزاقستان سه تیم گروه نخست بودند که تیمهای نیوزیلند و‌ قطر به عنوان تیمهای اول و دوم به جمع ۴ تیم برتر پیوستند. بدین ترتیب تیم های ایران و‌قطر در دومین و اخرین روز مسابقات به مصاف هم میروند و‌ پیروز این دیدار با برنده نیوزیلند و‌ مالزی خواهد رفت.

قهرمان مسابقات انتخابی قطر ، جواز حضور در مسابقات بسکتبال ۳ نفره جام جهانی ۲۰۲۲ که ۳۰ خرداد تا ۵ تیرماه در سنگاپور برگزار میشود را بدست می آورد.

XS
SM
MD
LG