لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۷

حامد اسماعیلیون: دل قوی دارید که روزی خورشید آزادی و عدالت در ایران سرک خواهد کشید


حامد اسماعیلیون از چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی در توییتر در پیامی به مناسبت نوروز نوشت :«دل قوی دارید که روزی خورشید آزادی و عدالت در ایران سرک خواهد کشید و رنج و داغدیدگیِ ما را مرهمی خواهد بود. ستیزِ با قدرت، ستیزِ حافظه با فراموشی است پس نه فراموش می‌کنیم و نه می‌بخشیم.»

او که همسر و فرزندش را در حمله موشکی سپاه به هواپیمایی مسافری اوکراینی از دست داده در ادامه اضافه کرد:«سرنگون‌شان خواهیم کرد و آن‌ها را به دادگاه خواهیم سپرد، در کنار هم و در کنار تمام کسانی که دل در گروی آزادی، دموکراسی و عدالت در ایران دارند، به این جهالت و آدمکشی پایان خواهیم داد.»

حامد اسماعیلیون تصریح کرد: «می‌دانم خیلی‌های‌تان هفت‌سینی نچیده‌اید و بوی سیب و سرکه و سمنو در خانه‌های‌تان غایب است. می‌دانم خیلی‌های‌تان با یک چشمِ بسته خود را در آینه‌ی سفره‌ی هفت‌سین می‌بینید‌. می‌دانم دردِ بی‌عدالتی در ماه‌های گذشته عمیق‌تر از دردِ از دست دادن بوده است. بله، به ظلم کشتند و به جهل حکومت کردند.»

او همچنین نوشت: «از صمیم قلب با تمام خانواده‌هایی که در ۴۴ سال گذشته عزیزان‌شان را در ظلم و جهلِ جمهوری اسلامی از دست دادند همدردی می‌کنم. می‌دانم ساعت را کوک نمی‌کنید تا به وقت سال‌تحویل بیدار نباشید، اگر خوابی در کار باشد. می‌دانم آن خنده‌ها آن آغوش‌ها آن بوسه‌ها آن اسکناس‌های نو در خاطرتان می‌خَلَد و رنج در پیِ رنج می‌آفریند.»

XS
SM
MD
LG