لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۶

پیام نوروزی جو بایدن: در کنار مردم شجاع و الهام‌بخش ایران ایستاده‌ایم


برگزاری برنامه ویژه نوروز در کاخ سفید (دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱)
برگزاری برنامه ویژه نوروز در کاخ سفید (دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ در سخنانی به مناسبت نوروز در کاخ سفید گفت ایالات متحده آمریکا در کنار زنان شجاع ایرانی و دیگر شهروندان ایران که با عزم و شجاعت خود الهام‌بخش جهان شده‌اند، ایستاده است.

به گفته او، آمریکا و متحدانش همچنان مسئولان جمهوری اسلامی را به دلیل حملاتشان علیه مردم ایران پاسخگو خواهند دانست.

او با اشاره به ۵۴۴ روز حبس جیسون رضاییان در ایران گفت با تمام توان تلاش خواهد کرد دیگر آمریکایی‌های به ناحق زندانی در ایران را به آمریکا باز گرداند.

جو بایدن پیش از سخنانش نیز در بیانیه‌ای که کاخ سفید منتشر کرد گفت که به همراه بانوی اول «بهترین آرزوهای خود را برای همه کسانی که نوروز را در سراسر ایالات متحده و سراسر جهان جشن می‌گیرند، از خاورمیانه گرفته تا آسیای مرکزی و جنوبی، قفقاز و اروپا، می فرستیم.»

رئیس جمهوری ایالات متحده در بیانیه خود آورده که نوروز امسال برای بسیاری از خانواده‌ها، از جمله برای زنان ایرانی که برای حقوق بشر و آزادی‌های اساسی خود مبارزه می‌کنند، در زمان سختی فرا می‌رسد.

جو بایدن در این بیانیه به عزم ایالات متحده در حمایت از مبارزات مردم ایران تاکید کرده و گفته است «همچنان در کنار همه شهروندان ایران که با اعتقاد و شجاعت خود به جهان الهام می‌بخشند، خواهیم ایستاد و ما همراه با شرکای خود، همچنان مقامات ایرانی را مسئول حملاتشان علیه مردم ایران می‌دانیم.»

XS
SM
MD
LG