لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۶

مرگ یک "دانشمند برجسته" ایرانی در حادثه مسجدالحرام


احمد حاتمی، دانشمند ایرانی جان باخته در مکه
احمد حاتمی، دانشمند ایرانی جان باخته در مکه

یکی از ۱۱ زائر ایرانی کشته شده در حادثه مسجدالحرام، دکتر احمد حاتمی است که از او به عنوان "دانشمند برجسته" ایرانی نام برده می‌شود.

آقای حاتمی عضو هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران و دارای مدرک فوق دکترای مهندسی مکاترونیک و دکترای مکانیک طراحی کاربردی از انگلستان بود.

خبرگزاری مهر گزارش داده که این استاد دانشگاه 56 ساله در حال کمک به مصدومان حادثه سقوط جرثقیل در مکه دچار سانحه شده و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در پی درگذشت این متخصص امور فضایی، با انتشار بیانیه‌ای احمد حاتمی را "از اساتید فرهیخته و دانشمندان برجسته کشور" توصیف کرد. محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به همین مناسبت پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، آقای حاتمی مدیریت چندین پروژه ملی را در کارنامه خود داشت و چندین اختراع در ایران و انگلستان به ثبت رسانده بود.

روز جمعه ۲۱ شهریور ماه یک دستگاه جرثقیل بزرگ در اثر طوفان سقوط کرد و باعث کشته شدن ۱۰۷ زائر و مجروح شدن بیش از ۲۰۰ تن دیگر شد که در میان کشته‌شدگان نام ۱۱ ایرانی به چشم می‌خورد.

XS
SM
MD
LG