لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۳

گم شدن ۳ زائر زن ایرانی پس از حادثه مسجدالحرام


حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام
حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام

مسوولان ایرانی امیدوارند تا ۳ زائر زن ایرانی که خبری از آن‌ها در دست نیست، در جمع مصدومان حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام شهر مکه باشند. پیش از این خبر مرگ ۸ شهروند ایرانی در این حادثه تایید شده است.

روز جمعه ۲۱ شهریور ماه یک دستگاه جرثقیل بزرگ در اثر طوفان سقوط کرد و باعث کشته شدن ۱۰۷ زائر و مجروح شدن بیش از ۲۰۰ تن دیگر شد.

در ساعت ابتدایی وقوع حادثه عنوان شده بود که تنها یک ایرانی در جمع کشته‌شدگان حادثه قرار دارد اما روز شنبه این تعداد به ۸ تن رسید. ۳۲ ایرانی نیز مجروح شده‌اند که ۲۵ تن از آنان از بیمارستان مرخص شده و بقیه مشغول طی مراحل درمان هستند.

در این بین از ۳ زائر زن ایرانی تحت عنوان "مفقود" نام برده می‌شود. علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ایران به ایرنا گفته که تا روز دوشنبه خبری از وضعیت مریم آل‌طه، فاطمه دامغانی، و کبری بیگم می‌رغفوری به دست نیامده است.

از سوی دیگر، حمید محمدی معاون سازمان حج و زیارت نیز به ایسنا گفته است: "متأسفانه آن‌ها دقیقا در محل و نقطهٔ وقوع حادثه بودند، این نشان می‌دهد آن سه زن زائر مفقودشده جزو حادثه‌دیدگان سقوط جرثقیل هستند، ولی با این حال هنوز نمی‌توان با قطعیت اعلام کرد که آن‌ها جان باخته‌اند."

به گفته این مقام سازمان حج و زیارت گروه تجسس برای یافتن مفقودان به تمام بیمارستان‌های مکه، سردخانه‌ها و محل نگهداری اجساد سرکشی خواهد کرد این امیدواری وجود دارد که سه زائر مفقودشده تا روز سه‌شنبه پیدا شوند.

روز گذشته فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن پادشان عربستان سعودی حین بازدید از مجروحان حادثه مکه، از یک زن ایرانی نیز عیادت می‌کند.

XS
SM
MD
LG