لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۱

تعداد زائران ایرانی کشته شده به ۱۱ تن رسید


با تایید مرگ ۳ زائر زن ایرانی که پیش از این با عنوان "مفقود" از آنها نام برده می‌شد، تعداد کشته‌شدگان ایرانی حادثه مسجدالحرام به ۱۱ تن رسید.

حمید محمدی، معاون سازمان حج و زیارت با تایید خبر مرگ ۱۱ ایرانی به ایسنا گفت: "با توجه به آسیب‌دیدگی فراوان برخی اجساد، کار شناسایی جسد سه زائر زن ایرانی همچنان ادامه دارد."

به گفته آقای محمدی، مسوولان ایرانی درباره مرگ مریم آل طاها از استان آذربایجان شرقی، فاطمه دامغانی از استان سمنان و کبری بیگم میرغفوری از استان سمنان به "یقین" رسیده‌اند.

او همچنین عنوان کرده که تا روز سه‌شنبه فقط خانواده یکی از زائران جان باخته درخواست داده تا خاکسپاری در مکه انجام شود، اما اجساد دیگر طبق نظر خانواده‌هایشان به ایران بازگردانده خواهند شد.

همچنین این مقام توضیح داده که براساس قرارداد سازمان حج و زیارت با شرکت عامل بیمه به بازماندگان هر یک از فوت شدگان ۱۵ میلیون تومان و به حادثه‌دیدگان ۴۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد. ضمن این که گفته شده دولت عربستان سعودی نیز دیه‌ای برای جان باختگان درنظر خواهد گرفت.

روز جمعه ۲۱ شهریور ماه یک دستگاه جرثقیل بزرگ در اثر طوفان سقوط کرد و باعث کشته شدن ۱۰۷ زائر و مجروح شدن بیش از ۲۰۰ تن دیگر شد.

در ساعت ابتدایی وقوع حادثه عنوان شده بود که تنها یک ایرانی در جمع کشته‌شدگان حادثه قرار دارد اما این تعداد به تدریج به ۱۱تن رسید. ۳۲ ایرانی نیز مجروح شده‌اند که ۲۵ تن از آنان از بیمارستان مرخص شده و بقیه مشغول طی مراحل درمان هستند.

XS
SM
MD
LG