لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۰

بیش از ۴۰۰ میلیون حساب کاربری سایت دوستیابی بزرگسالان لو رفت


تصویر سایت «ادالت فرند فایندر»
تصویر سایت «ادالت فرند فایندر»

شرکت «فرند فایندر نتورکز» که عامل سایت «ادلات فرند فایندر» است هدف یک حمله سایبری قرار گرفت که طی آن اطلاعات بیش از ۴۱۲ میلیون نفر که در این سایت حساب کاربری داشتند در دسترس هکر و یا هکرها قرار گرفت. شرکت «فرند فایندر نتورکز» در حوزه پورن و دوستیابی در امور بزرگسالان (جنسی) نیز فعالیت دارد.

بر اساس گزارش‌ها، این یکی از بزرگترین هک هایی است که تاکنون صورت گرفته است. خبر لو رفتن اطلاعات کاربران را شرکت «لیکد سورس» گزارش داده که ناظر حوزه امنیت سایت‌های اینترنتی است.

گزارش شده است حمله هکرها در ماه اکتبر صورت گرفته و نتیجه آن لو رفتن آدرس ایمیل‌ها، پاسوردها، آخرین تاریخ‌های مراجعه کاربران به سایت، اطلاعات مرورگر اینترنتی، آدرس آی‌پی ها و وضعیت عضویت فرد در سایت‌های تحت اداره شرکت «فرند فایندر نتورکز» بوده است.

کاربرانی که قربانی این هک شده اند از نظر تعداد از ۳۵۹ میلیون نفری که اطلاعاتشان در جریان هک «مای‌اسپیس» در سال ۲۰۱۳ لو رفتن بیشتر است.

پیشتر حساب کابری بیش از ۳۰ میلیون نفر از کاربران سایت دوستیابی بزرگسالان «اشلی مدیسون» نیز لو رفته بود.

با این حال تعداد حساب های هک شده در شرکت «فرند فایندر نتورکز» از ۵۰۰ میلیون حسابی که در سال ۲۰۱۴ در یاهو هک شد کمتر است اما فعلا بزرگرین پرونده هک سال ۲۰۱۶ است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG